Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális átállás, Rtl, Tv2...

Digitális átállás, Rtl, Tv2 semmi, mi lehet?

Figyelt kérdés
m1, m2 és a többi csatorna kiváló, viszont a Rtl, Tv2-n semmi. Jelerősség 50 %, jelminőség 0 %. hogy lehet hogy az M1 én és a többi csatornán jelerősség 50%, jelminőség 100% ? az lehetséges hogy a kábel ami jön le az antennától az túl régi??

2014. jan. 3. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Google nem csak nekem a barátom....

A lakóhelytől sok függ, nem mindenhol ugyanazok a műszaki adatok.

"ha a közszolgálati adók befogásával nincsen gond, de a TV2-t, RTL Klub-ot nem sikerül befogni, az azt jelenti, hogy az antennánknak a 610MHz-es frekvencia (A MUX) befogásával nincsen problémája (bár valószínűleg itt is határon van a vétel), a konkrét budapesti példánál maradva azonban a 770MHz-en (C MUX) már nem képes erre. Ezt alapvetően két dolog okozza. Az egyik, hogy a magasabb frekvenciák kevésbé jól terjednek a levegőben, tehát ha ugyanakkora teljesítménnyel sugároz egy adó a 610, és a 770MHz-en, akkor szinte biztos, hogy a 610MHz-es csatornát eredményesebben, akár távolabbról is be lehet fogni, mint a 770MHz-es csatornát. Emellett az antennák vevőképessége sem ugyanolyan minden frekvencián. Leginkább a lepke antennák működnek rosszabbul a magasabb frekvenciákon, illetve a szobaantennáknál lehet teljesen esetleges, hogy a sok zavaró jel mellett melyik frekvenciát képesek jól befogni. (Általában az A MUX van alacsonyabb frekvencián, a C magasabban, ezért van az, hogy az esetek többségében az említett két kereskedelmi adót nehezebb befogni az ingyenes csatornák közül. De néhány helyen pont fordítva van.)"

2014. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! de ettől nem sokkal lettem okosabb! nem vagyok egy nagy műszaki ember. De az a helyzet, hogy két tv megy egy zsír új antennáról, direkt az átállás miatt, vettem, szakember azt mondta ez két tv-t is elbír. egyik tv set top box-szal megy, és rtl, tv2 m1 stb minden jó. másik tv új lg beépítettel azon pedig amit már írtam fent, nem jön rtl tv2.
2014. jan. 3. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy probléma megoldáshoz nem kell feltétlenül műszaki zseninek lenni, csak logikusan gondolkozni, bizonyos műveletek elvégzésével néhány hiba, mint lehetőség kizárható.

PL: elosztott kábelvégek maradnak ahol vannak, osztás, kábelhossz, minden változatlan, felcserélem a két vevőt, azaz a TV-t és a SETTOP boxos egységet.

Tudsz tippelni, hogy mi várható? Legalább 2 variáció van, és mindegyikből más hiba lehetősége vonható le. Szükül a hibalehetőség köre!

Aztán immár ennek ismeretében lehet továbbgondolni, lépni!

Én itt legfeljebb hosszan taglalom, koptathatom a billentyűt, de kevés az információm!

2014. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor még a Rómaiparton laktam, egyszerű Hama szobaantennával bejött a MultiplexA, de nem jött a C. Ezért vettem erősítős antennát a 4 éves képcsöves tévéhez, aztán felmentem a MindigTv oldalára és a frekvenciatáblázatból beírtam kézzel a hármashatárhegyi MultiplexC adó frekvenciáját. Ezzel aztán működött minden. Az új lakóhelyem azonban hegyoldal alján van, a set top box nem működik szobaantennával. Itt azonban van tetőantenna. Csak ezt tudom neked is ajánlani: MultiplexC helyi adó frekvenciájának beírása, aztán kézi keresés, majd a tetőantenna beállítása.
2014. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A másikban, az új tévében elméletben van beépített set top box. Mégsem működik a MultiplexC? Ez beállítási hiba lehet, vagy a tv hibás.
2014. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindig Tv oldaláról beírtam a frekvencia táblázatból, se semmi :/ tető antennát hogy állítsam be? :O nem hiszem hogy a tv hibás, zsír új Lg, és van hogy bejön az rtl, tv2, de csak kép kockák, aztán pedig hogy nincs jel.
2014. jan. 6. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

A kép kockák annyit jelentenek, hogy a vételi határ alatt vagy, néha el-el kap egy jobb pillanatot és megjelenít valamit.

Teljesen egyértelmű, hogy kicsi a TV-be érkező antennajel.

Rossz felé áll az antenna, hosszú a lejövő vezeték, nem megfelelő az antenna, régi, csatlakozásai már korrodáltak, rossz az átvezetés, öreg a levezető kábel, hadd ne soroljam.

Tessék mindent átnézni, előtte esetelg mondjuk 20 fokot jobbra, megnéz, 20 fokot balra megnéz....

2014. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ebből a válaszból legalább értettem :) én is ezekre gondoltam. az antenna zsír új, úgyhogy azzal gond nem lehet sztem. erre már én is gondoltam hogy a kábel túl hosszú és régi is (kb 15-18 éves). na ezeket átnézem, meg az antennát fordítgatom akkor.

köszönöm a válaszokat. remélem jó lesz

2014. jan. 6. 21:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam is hiba van, mint kiderült, az antennakábel csatlakozása engedett el. Hiába, van vagy tiz éves.
2014. jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!