Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem szól a mélynyomóm. Hogy...

Nem szól a mélynyomóm. Hogy deríthetem ki, hogy mi a baja?

Figyelt kérdés

Van egy mélynyomóm, amit haveromtól kaptam.Azt mondta, hogy egyszer elkezdte azt csinálni, hogy elment a hangja, de mikor tekergette rajta a gombot (hogy melyiket azt nem tudom) akkor egy megfelelő állásnál újra visszajött.Aztán következő használatnál meg abszolút nem adott hangot.Szétszedtem, de nem igazán találtam semmi feltűnő rendellenességet.A hangszórót kipróbáltam, az működik, de a két kis hangfalra sem küld jelet, ebből gondolom, hogy valahol belül lesz a hiba.

Hogyan deríthetném ki, hogy mi a hiba oka?


2014. jan. 7. 18:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Mégegy plusz infó, hogy a bass-os tekerőgomb ki van törve a helyéről, nem tudom ez jelenthet-e problémát.
2014. jan. 7. 18:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tekerője van, akkor abban erősítő is van valószínűleg. Szét lehet esve benne a potenciométer.
2014. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, a hangerő szabályzó potmétere lesz a ludas.
2014. jan. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Közben észrevettem, hogyha rákötök egy hangforrást, maxra veszem a hangot a dobozon és a telefonomon, amit rákötöttem, akkor a NYÁK felől hallom a zenét. Azt hittem a hangszóró az, de lekötöttem a lapról és így is hallom.Plusz érdekesség, hogyha az output csatijába beledugok egy jacket, akkor ez a hang hangosabb lesz, továbbá úgy alapjában véve hallgat a doboz hangerőszabályójára. Megnéztem az eltört potit (a Bass potija tört el, nem a hangerőjé) és szerintem is az van szétesve, abszolút ellenállásmentesen tudom csavargatni, továbbá az egésznek lötyök a belseje, vagyis az a rész amit a gombbal lehet csavarni.

Ha a megfelelő két lábat összekötöm egy vezetékkel, az megoldhatja a problémát?

2014. jan. 8. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!