Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ráköthetek aktív mélyládát?

Ráköthetek aktív mélyládát?

Figyelt kérdés
Van egy kenwood ka 1030 stereo erősítőm aminek nincs mély kimenete megoldható hogy egy aktív mélyládát rákössek? Válaszokat előre is köszönöm.

2014. jan. 7. 22:41
1 2
 1/15 Osynho ***** válasza:
Milyen bemenetek vannak a ládán?
2014. jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából nemtudom holnap veszem meg de ott a pontos neve nézd meg google-ban mert én nem értek hozzá válaszodat előre is köszönöm. Amugy ismerösöm az aktív ládåját az erösítőre ugy kötötte rá hogy a frontot bekötötte és arra a vég-re kötötte a ládát is és működik neki rendesen csak hogy az enyimmel is meglehetne ezt csinálni?
2014. jan. 7. 23:54
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha aktìv mèlyládát veszel, akkor eszedbe ne jusson erősìtőre kötni! Az aktìv mèlyláda èpp attòl aktìv, hogy csak áram alá kell helyezni ès jelet kell adni a bemenetère, ès a beèpìtett gyári erősìtője fogja meghajtani. Ha erősìtőről akarod hajtani, akkor PA (passzív) mèlyládát vegyèl!
2014. jan. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Osynho ***** válasza:
A láda bemeneteit kérdeztem, sokra nem megyek az erősítő típusával...
2014. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ott van fönt leìrva! Áram megy bele meg jel. Jel nálam pl rca csatlakozòn, de láttam már jack csatlakozòst is
2014. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi a forrásod, miről megy a zene ? Osynho 2x kérdezte az aktív mély láda típusát, márkáját tehát akkor milyen mélyet veszel ?

Erősített kimenet kell hozzá,tehát a kenwood tape1-2 play kilőve. Ha gépről megy, hangkártya sub kimenet jack-rca-val, 2.1-es konfigban. Más esetben hangfalkimenet is jó, ere alkalmas mély ládához.

2014. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Osynho ***** válasza:

"Ott van fönt leìrva!"


Mi van ott fönt leírva? A láda pontos típusa? Vagy a bemenetei? Mert én nem látom.


"Áram megy bele meg jel. Jel nálam pl rca csatlakozòn, de láttam már jack csatlakozòst is"


Ja, de milyen jel? És nem csak rca-s, jack-es bemenet létezik.


Itt az enyém hátulja:


[link]


A PA hangfal meg nem passzív hangfalat jelent, egy kis fogalomzavar van nálad. A PA a hangosításhoz használatos hangfal típus és egyéb komponensek elnevezése. Szó sem volt erről a kategóriáról, szobai hifiről kérdezett az emberünk.


"PA: „Public Address System” rövidítése. Hangrendszereknél a műsort a közönség számára közvetítő rendszer. Magába foglalja az alkalmazott hangfalakat, erosítőket, keverőket."

2014. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha az erősítődön van sztereó RCA (piros-fehér) KIMENET akkor onnan húzol egy sztereó RCA kábelt az aktív mélyre és levágja róla neked a közép-magasat, csak mélyt fog sugározni.

Ha nincs, akkor olyan subládát kell venned, amin nem csak RCA bemenet van:

[link]

hanem banán dugót is tud fogadni, azaz erősített jelet. Van ilyen subláda a piacon, pl. az összes Wharfedale láda ilyen, ez egy WH-210-esnek a hátulja.

2014. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat a késői válaszért csak most jutottam oda a géphez XD Igazából még nemtudom milyen ládát vegyek de úgy szeretném megcsinálni hogy a mélyláda erősített jelről menjen mint ahogy az utolsó is írta mert sajna az erősítőn nincs subkimenet. Haveromnak pl magnat omega 300 van és ő a front kimenetre kötötte a fronthangszóróval eggyütt és nagyon komolyan szól neki.Ő azt mondta nekem hogy az enyimmel is menne csak olyan láda kell ahogy azt ti is említettétek. Hogyan jelzik ezt amikor megszeretném venni a ládán? ja és nem a gépről szólna hanem pl dvd vagy telón. Az idáigi válaszokat köszönöm.
2014. jan. 8. 22:40
 10/15 anonim ***** válasza:

Az jelen esetben mindegy hogy te a sztereó erősítőd miről hajtod. DVD, telefon, PC. Azt, hogy milyen subot vegyél, nem befolyásolja.


Ha megveszed, keress róla képet. Ha van a hátulján banán dugó aljzat, akkor valószínűleg fogad erősített jelet. Ha megnézed a képet amit küldtem, az RCA be és továbbfűzéshez való kimeneténél Line level van írva. A banán dugóknál meg SPeaker level input=output.

Valami ilyesmit keresgélj a leírásban: Speaker level input, High input, Amplified input, stb... De ha boltban veszed, kérdezd meg az eladót. Ha webáruházban, linkeld be ide, és vagy én vagy valaki más megmondja hogy alkalmas-e a feladatra a nyomó. :)

2014. jan. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!