! TABLET! 1db Micro usb porton egyszerre töltés és egyéb usb eszköz (billentyűzet, egér) használata lehetséges? VEGA d7124

Figyelt kérdés
Vettem nemrég egy VEGA d7124 tabletet, és itthon jöttem rá, hogy csak a micro usb portról lehet tölteni (nincs baja, egyszerűen nincs külön csati töltőnek) Az a kérdés merült fel bennem, mivel nem hurcolom el itthonról és szeretnék egy fix helyet kialakítani neki itthon, hogy tudom-e tölteni, miközben rá van dugva a billentyűzet, egér, talán pendrive egyidejűleg? Láttam már videón ilyen "Y" kábelt működés közben, de nem tudom az én tabletem tudná-e kezelni(nem is adtak hozzá)

2014. jan. 8. 02:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbáld ki:

[link]

2014. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

tegnap 10:38 as válaszoló:

neki nem egy ilyen kábelre van szüksége, hanem egy 2 usb female és egy micro usb male portra...

ő a tebletbe dugna be töltőt és billzetet is!

kérdezőnek:

szerintem nem lessz baja, ha kipróbálod egy Y csatival, elvileg kéne tudnia kezelni :I

2014. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
valóban nem ilyenre van szükségem. szívesen kipróbálnám, nem parázok, de egyszerűen nem találok. Nem tudjátok hol tudom beszerezni? Még az e-bayen sem találok!
2014. jan. 19. 10:51
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ez a kettő kiadná így párban.

De nem is ez a bökkenő.

Hanem OTG y kábel kell erre a célra, sima USB nem jó.


[link]

2014. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 5. 00:17
 6/11 anonim válasza:

Szia!

Próbáltad? Működik?

Nekem is Vega tabletem van, és ugyanez a problémám: töltés közben billentyűzettel kellene használnom.

2014. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok-sok próbálkozás, 3 kábeles és 1 dobozos USBhub kipróbálása után úgy tünik, a feladat megoldhatatlan. A microUSB-ben levő 4. láb (sense) a tápfesz kábeleknél le van földelve, az OTG kábeleknél meg a levegőben lógnak. Utóbbiból tudja a tablet, hogy OTG (host) üzemmódba kell kapcsolnia, mert flash memóriák vagy egyéb OTG kompatibilis eszközök vannak csatolva. (Szemben a földeléssel, a periféria üzemmóddal, amikor töltő vagy PC-s adatkábel lehet bedugva.)Úgy tünik, hogy az OTG üzemmódban az 1. és 5. tápfesz vezeték egyirányú, töltésre nem használható, mert az OTG perifériákat látja el a tabletből jövő tápfesszel.Ez hihető, csak kényelmetlen és nem értem, hogy az eBayen látható, a fenti linkeken szereplő USB hub megnevezésében miért szerepel mindenütt a "power supply" is.
2015. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt van a kulcsmondat, az egyik USB HUB leírásában.


USB interface can be connected to the U disk , mouse, keyboard and other USB devices simultaneously.

When power consumption is relatively large external USB device , you can connect an external power source via MICRO USB interface to achieve a number of large -power USB devices simultaneously, but note the USB Power can not Charger your Tablet/ Smartphone, it can Only support power for the OTG Ports.


Szar ügy, de úgy néz ki, nincs megoldás. NEM SZABAD OLYAN TABLETET VENNI, AMIN NINCS FÜGGETLEN TÁPFESZ BEVEZETÉS :-(

2015. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-nak igaza van, de az utolsó mondatával NEM értek egyet!

nehogy már ez hatérozza meg a vásárlást...

egyéb megoldás: bluetooth-os billzet+egér,

vagy ilyen kompakt egyben, vagy egy dongle-s

2015. márc. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Köszönet a Kérdezőnek, ugyanezt akartam kérdezni. És hát ki vagyok akadva. 2015öt írunk és 1) így meg szív@tnak egy termékkel, 2) nincs rá megoldás... Ezt egyszerűen nem hiszem el!
2015. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!