Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Most hogy kijött az új konzolg...

Most hogy kijött az új konzolgeneráció szeretnék venni egy PlayStation3-at, de mivel eddig konzolt még távolról is csak ritkán láttam ezért szeretnék tisztázni pár dolgot mielőtt vennék egyet?

Figyelt kérdés

Előszöris ahogy nézegettem a konzolokat láttam hogy van 12 és 500GB-os változat is a konzolból, na ennek mi értelme van ha úgysem kell telepíteni a játékokat?

Másrész a kalózkodás hogy megy errefelé? Először is ez a kicsippeltetés hogy megy? (egyébként ha nem tudok játszani a játékok multijával az számomra nem olyan hatalmas probléma)

Mennyibe kerül és utánna ha berakok egy eredeti játékot akkor annak a multijával sem tudok majd játszani?

A csippeltetésbő van még visszaút vagy úgy fog maradni örökre?

Illetve ha letöltök egy játékot akkor az ki kell írni blueray-ra vagy hogy kell a konzol számára játszhatóvá tenni?

Ja és a lényeg: a PS3 meddig lesz még támogatva és ez mit jelent?



2014. jan. 12. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1 "Előszöris ahogy nézegettem a konzolokat láttam hogy van 12 és 500GB-os változat is a konzolból, na ennek mi értelme van ha úgysem kell telepíteni a játékokat? "


Az egy dolog hogy nem kell a teljes játékot telepíteni DE a lemezről kell telepíteni pár gb-ot általában

[pl gta5 10gb]


2 "Másrész a kalózkodás hogy megy errefelé?"



Fat és slim (1000-2000 res gépek)

3.55 ofw-n (gyári szoftver) en kell lenni és tehetsz rá cfw-t ha ennél magasabban vagy (amire fogadni merek) akkor 10e ft és vissza teszik neked rá a 3.55 ofwt.

[amit te otthon nem tudsz megcsinálni ha csak nincs e3 flashered és értesz a beszereléséhez+vissza állításhoz]


Slim2 és superslim (3000-4000 res gépek)

Itt mindenféle képpen kell venni Cobra Ode eszközt ami 30e beszereléssel együtt...

[ha 30ezrest választod tudsz multizni is :D]


Cfw bármikor frissíthető ofw re cobra ode eszközt is kiszedheted azt hiszem


Nem írsz ki játékot lemezre mert nem viszi...Belső/külső hddre átmásolod...


2016 ig támogatott ami azt jelenti hogy addig jönni fognak ki rá játékok utána elkezd csökkenni a mennyiség majd fifa fifa fia

2014. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, sokat segítettél. Valószínűleg egy 160GB-os Slim PS3-at fogok venni azok alapján amiket leírtál az tűnik a legjobb választásnak.

De a fent írtak közül egy mondatot nem értek:

Fat és slim (1000-2000 res gépek)

3.55 ofw-n (gyári szoftver) en kell lenni és tehetsz rá cfw-t ha ennél magasabban vagy (amire fogadni merek) akkor 10e ft és vissza teszik neked rá a 3.55 ofwt.


Ebből azt szűrtem le hogy amikor megveszem apapból 3.55 ofw van rajta(gondolom ez a gyári szoftver neve) és tehetek rá cfw-t(akkor ez lesz a másolt játékok olvasását lehetővé tévő rendszer neve), na ezt hol tudom megcsináltatni és az mennyibe fog kerülni? illetve mit jelent az hogy magasabban vagyok és miért kell vissza tenni 3.55-re?

2014. jan. 12. 22:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Annak az esélye hogy most használtan (mivel már újonnan nem kapsz 2000res slimet csak superslimet) megveszed és 3.55 ofw van rajta nagyon kevés

Most az ofw már 4.53nál jár (nem is tudom hány éves érintetlen gépet kéne találnod XD)

2014. jan. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ebből azt szűrtem le hogy amikor megveszem apapból 3.55 ofw van rajta(gondolom ez a gyári szoftver neve)"


Nem nyert. Mivel Sony tud arról, hogy hogy működik a hackelés, így évek óta úgy szállítja a PS3-akat, hogy mire te megkapod már jóval újabb FW van rajta (OFW egyébként az Original FirmWare, CFW pedig a Custom FirmWare). Szóval max használtan kapsz ilyet.


Egyébként ha kalózkodni akarsz, akkor X360 ajánlottabb, azon sokkal kiforrottabb, elterjedtebb ez az egész rendszer.

2014. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor most tök mindegy hogy Fat/Slim/Slim2/SuperSlim-et veszek, a lényeg az hogy rakassak rá 3.55-ös OFW aztán pedig CFW-t(egyébként a CFW rárakása az megint pénzes móka vagy azt házilag is meglehet oldani?)

Egyébként köszi az Xbox ajánlást de a The last of us-szal mindenképpen játszanom kell és a PlayStation valamiért mindig is jobban bejött.

2014. jan. 13. 01:09
 6/11 TaKy99 ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mit veszel. (FAT/Silm/SuperSlim)

Újat, boltban csak SuperSlimet kapsz! (CECH4xxx)

CFW-t telepíteni meg csak a használtan beszerezhető FAT (CECH A-Z) és a SLIM (CECH20xx-250x-ig) tudsz. De előfeltétel, hogy 3.55 OFW legyen rajta, amit nem hivatalos szervizben csinálnak 10-15.000 Ft között. Majd utána tudod saját magad rátelepíteni pl a Rogero 4.46 CFW-t.


A CECH251X-4x Slim és a CECH4xxx Superslim (Ezt kapod ma a boltokban) csak Cobra, E3, Matrix, Modbo, 3K3Y ODE névre hallgató eszközzel lehet. Hátránya, hogy ez fizikai törést jelent, mert egy HW eszközt forrasztanak, be az alaplap és a BR meghajtó közé azaz nem visszaállítható, így a garancia ugrott az új gépről. Ennek az ára márka és szerviz függő, 30e-40e Ft között mozog.

Persze a garancia történet máshogy alakul (lehet pl 24 hónap is), ha közvetlenül a módosítást végző szerviztől veszed a gépet is. [link]

2014. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TaKy99 ***** válasza:

Bocs, rosszat linkeltem (x360) :S


[link]

2014. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"X360 ajánlottabb, azon sokkal kiforrottabb, elterjedtebb ez az egész rendszer"

Ez sem igaz már, az egy dolog hogy xboxnál előbb volt törés de semmiben sem másabb mint ps3 (esetleg hogy ps3on nem lehet kiírni valamit) amit én speciál nem bánok szerintem jobb másolni


"Szóval akkor most tök mindegy hogy Fat/Slim/Slim2/SuperSlim-et veszek, a lényeg az hogy rakassak rá 3.55-ös OFW aztán pedig CFW-t"

Nem mindegy mivel slim2 és superslim en te nem fogsz tudni rakni 3.55 mivel azokon a legkisebb ofw 3.56

+új bennük valami és azért sem lehet törni rendesen..


2 közül válasz

superslimet veszel újonnan és 30e ért megcsináltatod (ez 65k+30k lenne összesen) vagy nézel egy jó használt 2000res slimet cfw vel [és mivel cfw nem kell mást tenned mit másolni rá cuccot] (ami 40-55k)

2014. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az miért nem opció, hogy használtan veszel rá játékokat?

Én is azt tettem. 2-3 ezer Ft-ért már lehet kapni aztán el lehet adni ami nem kell.

2014. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hol kapsz használtan 2-3 ezerét gta 5őt? (gta 4et se)

Disgaea 3 at? (pedig ez is régi játék)

A nagyobb játékok használtan is drágák 5-7e az új meg még drágább 10e körül...

2014. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!