Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik házimozit vegyem? LG...

Melyik házimozit vegyem? LG avgy Philips?

Figyelt kérdés

Philips HTB3570

[link]

LG BH6530T

[link]



2014. jan. 15. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Én az LG venném, nekem egy régebbi van, de 4. évét húzom vele, 1000W körüli az össz teljesítmény.

Philipis meg már régen nem.

2014. jan. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezer watt össz. teljesítmény? Remélem te magad sem hiszed el, egy ezer wattos teljesítményt leadni képes 1600VA-es toroidos tápegység önmagában 2x olyan nehéz, mint ez az egész vacak egyben...
2014. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a hálózatból felvett kakaót, oszd el 2-vel, és megkapod a valós össz. teljesítményt. Gyanítom 100-150 wattnál nem lesz több. Bár szobába 150-200 watt már elég jó hangszórókkal.
2014. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Philips rendszernek a maximális teljesítmény felvétele 150 watt. Ezek az AB osztályú erősítők 60% hatásfokkal működnek. 150*0,6=90 plusz ebből levonsz 20-30 wattot a lejátszó fogyasztásához. Kb. 60-70 watt a valós össz teljesítmény. Előbb sokat mondtam. Ennyit az ezer wattról, parasztvakítás.

7 centis hangszórók, 1 darab 16 centis mély hangszóró. Ezt megkapod 90 eft körül.


Az LG-nél nem adja meg a hangszórók méretét a gyártó, sem a valós hálózatból felvett max. kakaót, szépen elrejti a vásárló elől a valóságot. De 100%-ig biztos vagyok benne, az ezer watt ugyan úgy kamu mint a Philipsnél. 1 darab 16 centis mélyhangszóró, többit meg ilyen 5-7 centis vackokkal szórják szét. Szintén 90-100 eft körül.


Media Markt-ban tavaly novemberben az Eltax Idaho szett 45 eft volt. [link] Itt még mindig olcsó, normál ára 100 eft. Veszel hozzá egy alap házimozi erősítőt, és ilyen 90-100 ezerből van egy komoly rendszered, ahol kb. 4x akkora a mélyhang lesugárzásért felelős membrán felület, tényleg terhelhető 2-300 wattal, és fából vannak a hangfalak.

2014. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az ezer watt csak pmpo teljesítmény ami nem létezik nagyjából úgy kell elképzelni a dolgot hogy van 5db 4watt teljesítményű hangszoró meg van egy 25 wattos mélynyomó ennyi a névleges teljesítményük nekem pl:van egy TDA7294-es szimpla kapcsolású kétcsatornás erősítöm ami 40w névleges teljesítményt tud de ezzel már füstöltem le 1000watt-os házimozi mélyládát
2014. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha olyan alacsony tápfeszen járatod a TDA-t, egy 3 kilowatt RMS verseny nyomót is le tudsz vele füstölni. Torz jel a hangszóró legnagyobb ellensége, 40-50 watt négyszöggel is le lehet égetni kilowattos hangszórót.

De igen, a megállapításod/teljesítmény arányok amiket vázoltál teljesen rendben van.

2014. febr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!