Hogyan érné meg váltani?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Series 3-as Samsungom van win8-al. A rendszer teljesen jó, gyors, szeretem nagyon. Ám a gép 3x volt már szervizben, és 1x teljesen cserélve lett. Olvastam, hogy nagyon mások se vannak megelégedve a 3-as szériával, mert a Samsung az olcsó cuccait pakolja bele, és köztudott, hogy a Samsung nem tud olcsó JÓT gyártani.

Kissé irritál, hogy 1 éves géppel 4x volt gond. Mivel a világ 72. legjobb egyetemén tanulok (nem felvágásból mondom) és a tanulmányaimhoz elengedhetetlen egy laptop, így kell a megbízhatóság. Hobbim - már amikor az időm úgy engedi - a fotózás. Egyre erősebb ez a fotózás számomra, a tanulmányaimmal összefüggésbe is kerül idővel.

Szóval, érdemesebb lenne egy más márkára váltani? Mennyire megbízhatóak a Mac-ek? Mert, hogy ezen is gondolkoztam. A rendszert ismerem nagyjából, ám a tartósság lenne a lényeg számomra.

Milyen MacBook-ot javasoltok, vagy milyen más márkát? Csak Windows és OSX jöhet szóba. Ha Mac, akkor nem fogom megvenni azt a hiper vékony cuccot. Tetszik, de tartok tőle.

A normális válaszokat köszönöm, és bocsi, amiért hosszú lett, próbáltam rövidre fogni.



2014. jan. 22. 15:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

MacBookot nem ajánlanám, 1 év (!) garanciát adnak általában ami röhej és predesztinálja is az elromlás nagy esélyét, tartósságára nem hajaznék, arról nem is beszélve, hogy azért a teljesítményért az ára egy vicc, igazából egy márkanevet fizetsz meg pluszba.

Ami megbízhatóbb, például a Lenovo, HP üzleti modelljei. Az úgynevezett konszumer, vagy nagyobb közönségnek szánt gépek esetén kiemelkedően egyik sem tartósabb a másiknál.

Dell-éknél általános a 3 év garancia, a többinél inkább 2. Viszont a garancia idő lejárta után nagy az esély, hogy valami elromlik. Merevlemez elsősorban, vagy a nem megfelelő hűtésnek köszönhetően kifáradnak a kondik és nagyon ritka az olyan eset, hogy a márka szerviz ezzel pepecselne, teljes alaplapcserét szoktak "ajánlani" ami 40 ezer ft legalább.

A forrasztások is csak az üzleti laptopoknál minőségibbek, ezzel is szokott gond lenni.

A nagyon lapos gépeket se éri meg egyelőre a mai hűtési viszonyok miatt venni.

Összességében amit ajánlanék neked, az egy üzleti konstrukció, legyen az Lenovo, HP, vagy Dell, vagy amelyik neked megtetszik. A hosszú távú működés szempontjából annyit tudsz tenni, hogy legalább évente szétszeded, vagy szétszedeted a laptopot és kitisztítód, újrapasztázod. Sok modellnél a ventilátor előtti rács könnyen koszolódik. A merevlemezt nem tudod különösebben karban tartani. Egy 3. generációs Intel géphez viszont már általában van Intel Rapid segédprogram, ami jelzi, ha kezdene behalni a HDD, így még időben kimentheted az adataid.

2014. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Esetleg Asus? Acer?

Úgy értem számítógépgyártótól akarok számítógépet venni. És nem olyantól, aki mindent gyárt.

Ha telefont veszek, akkor azt telefongyártótól veszek, nem a 'mindentgyártunkcégtől', mert nálam nagyon eljátszották a bizalmamat.

2014. jan. 22. 17:58
 3/35 anonim ***** válasza:

E kettő közül akkor inkább Acer úgy gondolom, TravelMate széria, ezekre is 3 év a garancia. Például ilyenre gondolok:

[link]

2014. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Ha a fotózás komolyan érdekel, akkor Mac.

Az első meg még életében nem használt Mac-et látszik, hogy mennyi idióta baromságot hord össze a Macekről.

Ismerősi körben is van több Mac, akár 7 sőt még talán 10 éves gépek is. A mai napig rendesen működnek.

OSX-hez meg alap, hogy iszonyat jó fotós, videós és audió szoftverek vannak.

Épp ma beszélgettem egy profi zenésszel aki nem tudná elképzelni az életét winen. Azt mondta, hogy nincsenek olyan jó szofver+hw kombinációk akármelyik gépet is nézi, mint a Maceknél. Ők csak azt használnak.

Nézd meg, hogy egy wines gép sem sokkal olcsóbb abban a kategóriában amiben a Macek vannak.

Máshoz meg ne hasonlítsd, mert ugye az almát a körtével esete.

Pont ma kaptunk egy HP egybe gépet. Az, hogy a billentyűzete meg az egere egy rakás trágya, meg, hogy a burkolata is elég igénytelen az egy dolog. De megnéztem egy iMac-hez hasonló konfigurációt annyival amennyivel gagyibb annyival nem olcsóbb.

2014. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Komolyan egy Acert ajánlasz?? Azok kb a legalja. Elég gáz gépeket csinálnak.
2014. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Tehát...ha vennék egy MacBookot, akkor az bírná 3-4 évig? Nővérem vett egy Air-t, komolyan mondom, hogy a 60 ft-os spirálfüzetnél könnyebb, és detto olyan vékony. Szép-szép, de olvastam, hogy az alaplap és a ram egybe van forrasztva. Hely alig van benne....stb. Azt hozzá tenném, hogy nem újonnan vennék Mac-et, ha azt vennék, de ha Win-alapút veszek, akkor mindenféleképpen új.

Mindenesetre ezt szeretném a 2014-es terveim közé venni nyár és karácsony között.

Azért sem akarok most konkrét típust kinézni/választani, mert pont ez az ágazat pörög a leggyorsabban. Csak kíváncsi vagyok, hogy jelen helyzettel ez hogy nézne ki.


Amúgy Acer miért nem jó? Szívesebben vennék bármilyen Acer-t, mint Samsungot.

2014. jan. 22. 18:59
 7/35 anonim ***** válasza:

Egyrészt az Acer nem szar, mint mondtam nem az olcsóbb kategóriákból kell kiindulni, másrészt te ragaszkodtál ahhoz, hogy Asus vagy Acer.

Másrészt lehet itt dícsérni az Apple-öket de a tény tény, 1 év garancia és ennyi, ha utána gondod van vele szívtad. Az ár 50%-kal több mint egy azonos teljesítményű másik gépnél eleve, ezt nem mondanám apró különbségnek.

Fotós programnak nem tudom kell-e külön Mac gép, a Photoshop +PS Lightroom elég elterjedt Windowson, kell neked ennél jobb?

2014. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Igen az alaplapra van forrasztva a memória. És? Mondom nem az almát a körtével.


Előző, jó akkor mutass egy olyan gépet, ami fele annyiba kerül és legalább olyan a teljesítménye. De minden alkatrészének.

Mert a legtöbb laptopnak valami űber fos pl a touchpadja, az OSX kényelmi funkcióiról meg már ne is beszéljünk.

Legyen benne billentyű világítás, bírja akár egész nap is egy feltöltéssel, legyen alu háza, legyen könnyű, legyen benne webkamera, legyen benne SSD ami ezt a sebességet tudja hozni

[link]

legyen benne billentyűzet világítás, kijelző felbontás legyen 2560 x 1600 13.3"-on.


Ezt hozd ki egy MBP árának max a kétharmadából. Megnézném. Mert azt állítod, hogy van ilyen gép.


A garanciához meg szimplán nem értesz. Mo-on minden TFC-re 3 év a kötelező garancia ez az Applere is vonatkozik. Ha nem vagy tisztában ennek a fogalmával és, hogy ez mit jelent, akkor inkább ne gyere ezzel.

2014. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Ez a kijelző felbontás dolog azért eléggé fel van fújva, 1366*768-nál 15,6 colon normál távolságból nézve már nem veszed észre különösen a képpontokat, de full hd-nál több biztosan nem kell.
2014. jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Ahha. Tetszik, tetszik, de mint mndom noem a legújabbat venném meg. Az SSD az jó dolog, tartósabb, mint a HDD, és jóval gyorsabb is. De a vékony kiviteltől tartok egy kicsit. A súly nem zavar, ha könnyű meg pláne. A jelenlegi is van 2,3 kg körül, mégsem zavar. A HD felbontás...lehetne jobb, de most megelégszem vele. Jelenleg a minőséggel van a bajom, de azért szeretnék az időtállóságra is ügyelni, hogy mondjuk a diplomamunkámat írván ne kapituláljon a gépem.

Hozzáteszem, hogy a jelenlegi gép aksija 4 óra internetet bír, ha pedig csak tanulok rajta, akkor egy 6 órát szépen visz.

Photoshop..jelenleg a CC-t használom, de már a CS5 is képes volt elgondolkozni tizen másodpercek erejére. Semmi baj, kivárom, ez a legkevesebb, minden más jól fut rajta. Timelapse videók vágása okoz kellemetlenségeket. egy 1 perces timelapse videó cirka 700 képével nem tud mihez kezdeni. Edius, meg egy pár programmal próbáltam még, de a 2 mag-4GB RAM nem nagyon tud mihez kezdeni vele win8 alatt...win7-ről nem beszélve.

Szóval ez utóbbi miatt jutott eszembe, hogy akkor Mac.

2014. jan. 22. 19:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!