Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A 120w rms teljesítmény egy...

A 120w rms teljesítmény egy hangfalnál az jónak számít? Egyébkén ez egy 2.1 es Bluetooth-os Tower Speaker Adatok lent.

Figyelt kérdés

ITEM DESCRIPTION

* Bluetooth Technology Wirelessly Compatible with Smart phones and tablets.

* 2.1 Channel System, and Easy to use with remote controls.

* Connections: Built-in Bluetooth, AUX-RCA input, FM Radio, Alarm, Clock, EQ Control.

* Wooden speaker, Total 120 Watts RMS active system.

* L/R Channel 3.5 inch speaker driver x2 + dome tweeters, subwoofer 8 inch

* Bass-driver equaliser, adjustable treble/bass for the mid range sounds.

* Size(DxWxH): 970 mm x 290mm x 190mm, Net Weight: 15.5KG


Specifications

* Total 120W RMS active system

* One metre high, slim wooden speaker

* 1 x 8" Subwoofer, 4 x 3.5" mid-range speakers, and 2 x tweeters

* AUX-RCA input

* Bluetooth connectivity

* Remote with iPod control

* FM with presets

* Adjustable Treble/Bass

* Mute. Sleep. Clock. Alarm


Total System Program Power 120W RMS

Subwoofer Program Amplifier 60W RMS

Left, Right, 2 x 30W RMS

2.1 Channel

Magnetically Shielded

Signal To Noise Ratio: 85dB

GROSS WEIGHT: 19KG

NET WEIGHT: 15.5KG

BOX Material : WOODEN

THD: 0.1%

FREQUENCY : L,R 150Hz-20kHz

Subwoofer 50Hz-180Hz

SIZE(DxWxH): 138 mm x 440mm x 1020 mm

Power supply: 240V, 50 Hz



2014. jan. 22. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én itt csak azt látom, hogy először 120w RMS-t ír, utána meg total program power: 120w. Aminek köze nincs az RMS-hez. Tehát össze vissza irkál a gyártó minden hülyeséget.

De igazából tök mindegy a teljesítmény. Az érzékenység fontosabb. Érzékenység: megmutatja hogy 1 wattal terhelve mekkorát szól a hangszóró. Logikus hogy egy 80 decibel érzékeny hangfal halkabb ugyan olyan erősítővel, mint egy 90 decibeles.

Azt is illik tudni, hogy a bemenő teljesítményt duplázva 3 decibellel nől a hangerő. Ha valami 80 decibel 1 wattal, akkor 2 wattal 83, 4 wattal 86, 8 wattal 89, stb... Ezer wattal szól 115 decibelt. Van olyan hangszóró ami 1 wattal is nagyobbat szól 110 decibelnél. Szóval tök fölösleges, és mára már marketing adat a teljesítmény inkább. De sajnos lassan az érzékenység is.

Meg kell előtte hallgatni boltban, valamint az árából lehet következtetni a minőségre, hangszórók méretéből a hangerőre. Egy 8"-os mélyhangszóró szobában már egész jó, telt, mély basszust tud produkálni. PC mellé a szatelitek is elmennek.

2014. jan. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

*Ezer wattal szól 110 decibelt

Nem 115-öt, de lényegtelen. :D

2014. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Felejtsd el.

Vicces a "sub"woofer is, 50 Hz-től indul... csak tudnám mitől sub, amikor egy valamirevaló hifi hangdoboz is simán 30-35 Hz környékéről indul, és nem kell mellé mélynyomó, hogy teste is legyen a hangjának.


Bár mp3-t hallgatni meg oly mindegy min teszi az ember...

2014. jan. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kipróbálásra sajnos nincsen lehetőség mert Ebay-es a cucc! az ára az 44900ft +11000 posta...Angliából jön! A márka az Ricco. Van nekem ebből egész picike ..akkora mint egy vizespohár és olyat szól hogy beszrsz!
2014. jan. 23. 07:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem szrok be, legfeljebb a röhögéstől.

Hallottam már egy-két cuccot szólni, ha neked ez bszarás hang, akkor az csak azt jelenti, hogy nincsenek referenciáid.


Ha eddig biciklivel jártál, és átülsz egy Trabantba, akkor egész addig az lesz a legjobb autó, ameddig nem láttál valami jobbat... értsd ezt a hasonlatot most a hangfalakra.

2014. jan. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
na itt meg ezt találtam.... saját oldaluk! [link]
2014. jan. 23. 07:52
 7/14 A kérdező kommentje:
kiskomám ne itt ironizálj bmeg hanem otthon! segítséget nem fikázást kértem!
2014. jan. 23. 08:03
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha értenék hozzá akkor nem kértem volna ....más téren vagyok otthon!
2014. jan. 23. 08:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, első vagyok. Annyi pénzt nem ér meg, az egy vagyon érte. Én azt hittem ilyen 15-25 eft között mozog, de 45 eft+ 10 posta. Hát 55 eft-ból már tényleg veszel egyet a legjobb PC-s szettekből, ami már messze jobb mint ez. Vagy abból már futja egy sztereó erősítő+sztereó hangfalra.


Másodiknak meg: ne essünk már túlzásokba. 20-30 literben egy 20 centis hangszóró le tud menni szobában 50Hz-ig. De bármilyen hifi hangdoboz 30-35Hz-ig? :S Mutass már nekem ne a hi-end kategóriából egy hangfalpárt, ami szobai zenehallgatásra való, és nem esik a frekimenete 30Hz-ig egy decibelt sem. Elárulom, nem fogsz, mert annyira lemenni szobában is kell legalább 100-120 liter egy 15 colos membrán mögé. De inkább 150-200 liter egy 18 colos köré.

Minél mélyebbre mész, annál inkább kell a térfogat, és a membrán felület. Nem lineáris, hogy 50Hz-re lemegy 20 literben a hangszóró, akkor 25Hz-hez elég 40 liter. 25Hz-hez 200-250 literes bassrefi láda kell. Vagy egy extrém kitérésű, extrém terhelhetőségű hangszóró, de az is csak búgni fog mélyen. De az nem ez az árkategória.

Bár a szoba akusztika ezen az arányon javít valamennyit, de egy hifi hangfalpárral, még ha dupla 8-10 colso mélyközép van 70-80 literben, akkor sem mész le 30Hz környékére sem.

2014. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

sztem te meg nem hallottal normalisabb hangcuccot.

az enyem messze van a tokeletestol, de azert aprosagok:

csak a 2 mely 60+ az erolkodo 85 volt anno, 1 ohm stab 1.1 kw

225 ah akksi pluszba hattul elol + 75 ah ... sok penz

kabel a legvastagabb amit a boltba kaptam... :)

2014. jan. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!