Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes egy házimozi málynyomó...

Érdemes egy házimozi málynyomóját átrakni egy nagyobb ládába, hogy jobban szóljon, vagy jobb legyen a hangja? (Nem a házimozin használom)

Figyelt kérdés

#ékjá
2014. jan. 24. 15:07
 1/6 feri123 válasza:
attól függ, milyen mélyről van szó?
2014. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
20cm-es 30 W-os
2014. jan. 24. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb ládába rakod, ami mélyebbre van hangolva, mélyebbre fog menni valamivel. De a nagyobb láda mögötti nagyobb légtömeg kevésbé fogja a membránt, így kisebb terheléssel is eléri a végkitérését a hangszóró. Meg csökkenni fog a hangereje. Látatlanban, T&S paraméterek nélkül még csak tippelni sem lehet, hogy mennyivel lesz halkabb, meg mennyivel megy mélyebbre, megéri-e killódni vele. Ha van időd, meg anyagod, kipróbálhatod nagyobb ládában, és ha tetszik a végeredmény, úgy hagyod. Ha nem, akkor visszarakod a gyáriba. De csak azért nem állnék neki, vágatnék lapot, stb. hogy jobb legyen, mert semmi garancia rá hogy jobb lesz.
2014. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az eredeti láda: magasság:35cm; Szélesség:35cm; Mély:17cm

Én olyan 30x30x30 -ra gondoltam!

2014. febr. 6. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindegy hogy 30x30x30-as ládába akarsz átrakni egy hangszórót egy 25x25x25-ösből, vagy 100 literesből egy 200 literesbe.

Föntebb megtalálod a választ.

2014. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 feri123 válasza:
igaza van az előttem szólónak, ha mindenképpen nagyobb hangot akarsz, nagyobb hangszórót kell venned, vagy akár ha neten szétnézel sok olcsóbb ládát találsz hangszóróval, ami biztos hogy elég lesz.
2014. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!