Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet a baja a 2 hetes 3...

Mi lehet a baja a 2 hetes 3 utas hangfalnak ha az egyik oldali mély nagy hangerőnél nem csak duhog hanem rezgést is hallani? A másiknak szépen szol a mélye.

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 08:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
vagyis közepes hangerőnél is brekegve adja mélyet.
2009. dec. 5. 12:42
 2/13 dellfil ***** válasza:
Valószínű, hogy a mélynyomó lengőcsévéje részben leszakadt, és surlódik a mágneshez. Megoldás: a hangszóró cseréje, vagy ehhez értő szakemberrel való megjavíttatása.
2009. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ez csak akusztikai hibát okoz vagy esetleg további romlást eredményez?
2009. dec. 5. 15:46
 4/13 dellfil ***** válasza:

Megtörténhet, hogy a surlódó cséve lezárlatosodik, ekkor az őt működtető végerősítőt tönkre teszi. (A teljesítményerősítők nem szeretnek rövidzárra azaz 0 ohm közeli impedanciára dolgozni. Nekik a 2, 4, 8, 16... stb. ohm impedancia dukál, konstrukciótól függően.)

Azon kívül, hogy szerintem borzasztóan zavaró lehet az ilyen hangszóró "hangját" hallgatni, én nem bíznék -az esetlegesen a végerősítőbe beépített- rövidzárvédelemben.

2009. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2 hetes,tehár garis. csak az a gond hogy csak pesten van a szerviz. nemtudom én megcsinálni valahogy? esetleg egy ilyen mélynyomó mennyibe kerülhet? wharfedale diamond 9.5
2009. dec. 6. 12:49
 6/13 dellfil ***** válasza:

Legelső sorban azt ajánlanám, hogy semmiképp se kísérletezz az otthoni javítással, mert csak nagyobb bajt csinálhatsz mint ami van. Elveszítheted a garanciát, ha szétszeded a hangfalat. Az, hogy beszerzed hozzá a megfelelő mélynyomót, (megjegyzem nem biztos, hogy ez könnyű, de az biztos, hogy nem olcsó) egy dolog, de korrektül ki is tudod cserélni?

Ezért első körben azt javasolnám, próbáld meg felvenni a kapcsolatot azokkal, ahol vetted. Azt mondod a szakszervíz csak Pesten van. Biztos nincs közelebb a lakóhelyedhez ilyen? Bocsi a kérdésért de nem tudhatom hol laksz.

Utána néztem, hogy hol, és mennyiért lehet kapni ezeket a hanfalakat. Többek közt ezt találtam.

[link]

[link]

Ha köztük van a bolt ahol vetted, neten is elérheted őket.

Szerezz évényt a garanciának! Sok sikert!

2009. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
csak pesten van szervize. nem a neten vettem hanem itt helyben rendelésre. azért gondoltam a mély cserét mert a fuvarkölség se lenne olcsó.
2009. dec. 6. 19:20
 8/13 dellfil ***** válasza:

Az előző vagyok. Lemaradt két link:

[link]

[link]

2009. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 dellfil ***** válasza:

Közben, míg bíbelődtem a linkekkel, látom jött a kommented.

Nem hinném, hogy 20 000Ft alatt megúszod a hangszóró vásárlást, és ok, hogy belerakod, és még jó is lesz, de garanciás a szerkentyűd! Kell megoldásnak lenni.

2009. dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
persze müszaki boltban vettem itt helyben. van rá gari. csak nekem kell elvinnem a szervizbe javittatni(?).20eft egy mélynyomó bele? 34eft egy hangfal.
2009. dec. 6. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!