Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Smart 3D tv vásárlás előtt...

S.Márk kérdése:

Smart 3D tv vásárlás előtt állok. ( Egyenlőre egy LG 42LA691S tv-t néztem ki) Vélemények?

Figyelt kérdés

Érdekelne a fent említett termékről, aki rendelkezik ezzel a termékről ossza már meg velem a tapasztalatait. Olyanok érdekelnének, hogy mennyire mosódik a kép gyorsabb mozgásoknál, mennyire rugalmas gördülékeny a smart menü, vannak-e benne akadások, esetleg fagyások?

Esetleg tudtok-e ajánlani ennél jobbat max 200. 000. Ft-ig.

Előre is köszönöm.


2014. febr. 13. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha számít a 3d akkor ne passzív tvét vegyél vagyis ne lg-t,hanem aktívat,vagyis samsungot. Ha számít a smart akkor is. Ha számít a kép akkor is.
2014. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sok jót hallottam a passzív 3D-ről, hogy az LG most elég jó masinákat gyárt. Igazából az jobban érdekelne, hogy full HD filmeknél gyorsabb mozgás esetén mennyire észlelhető az elmosódás, meg a egész tv-nek a rugalmassága gyorsasága. A képfrissítés meg nem tudom ez milyen mértékben befolyásolja.
2014. febr. 13. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor én feladom.
2014. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most, hogy nézegettem s Samsung tv-ket lehet, hogy jobb döntés lenne, de már teljesen összezavarodtam:D. Esetleg tudnál érvelni a Samsung mellett, hogy miben jobb?
2014. febr. 13. 21:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Én mondok egy érvet pl a 3D filmeknél a felbontás passzív technológiánál vagyis "LG" csak 1920x540 (feleződik az 1080p) az aktív technológia "Samsung" nincs veszteség a felbontásnál, 3D filmek esetében is, marad az 1920x1080p felbontás.

Még egy ami a Samsung mellett szól az ingyenes "support",(nagyon korrekt telefonos segítség bármilyen Samsung készülék esetében) és a 2-3 év garancia amit a TV-re adnak, de 10% felárért akár 5 év garanciát is kaphatsz.


Itt nézelődj és az "F" szériásakat nézegesd mert azok a frissebbek.


[link]

2014. febr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát mindennek van hátrány meg előnye, aktív 3D esetén olvastam róla, hogy fejfájást okoz, meg lemerül az elem, villódzik a kép stb. Passzív technológia meg úgy hallottam elég sokat fejlődött. Teljesen össze vagyok már zavarodva, nem tudok dönteni:) Amúgy ami igazán érdekel, az, hogy gyönyörű kép legyen, az gyorsabb mozgásnál ne mosódjon el, meg, illetve játékra (xbox) is használnám, ez esetben az input lag is fontos lenne.
2014. febr. 14. 00:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen de pl. én 40éves vagyok és nem tapasztaltam fejfájást, az elem lemerül kb 150órát megy egy elemmel egy szemüveg az elm kb 100Ft-ba kerül ezek nagyon fals érvek.

Az viszont tény, hogy a passzív 3D esetében a TV elektronikája végzi el a szükséges számításokat hogy megjelenjen a 3D élmény, ezért a meghibásodás is jóval magasabb.Az egyik ismerősöm a 400ezres LG TV-jét egy éven belül 2x javították ugyan azon hibával, ami pont ez az elektronika volt, a szervizben azt mondták neki a második alkalom után, hogy vegyen Samsung-ot, mert újból elő fog jönni ez a probléma, ez azért nem semmi beszólás szerintem.

A lényeg, hogy te fogod nézni, és használni a TV-t, én csak leírtam azt ami a közvetlen környezetemből visszajelzésként érkezett, ez is egy baráti összejövetel keretében bukott ki mivel majdnem mindenkinek aki ott volt Samsung TV-je van, egyedül neki volt LG amit bevallása szerint nagyon megbánt a fent említett problémák miatt.Ha jól tudom karácsonykor cserélte egy Samsung-ra. (14-en voltunk egy szülinapi összezörrenésen)

2014. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen ez a típus (Lg 42LA620S) is szóba jött. Esetleg mondanál róla pár pozitívumot? Mozgásnál esetleg tapasztalható elmosódás, vagy ha játékra használod (xbox) mik a tapasztalatid, milyen hibákat tapasztaltál eddig?
2014. febr. 14. 16:21
 9/9 anonim válasza:

A konkrét típussal én maximálisan meg vagyok elégedve. Pár összehasonlító tesztben is megdicsérték egyébként, de én magam választottam.


Nekem sose akadt még a menü, és nem látok problémát semmilyen filmnél. A passzív szemüveg meg egyszerűen király: nem bántja a szemet, olyan, mintha egy nagyon gyenge napszemüveg lenne rajtad, ennyi.


Fenti "tanácsadó" válaszáról, miszerint az LG rossz, a samsung jó, az jut eszembe, mikor 2 óvodás beszélget, hogy az egyik apukájának mercedese, a másiknak bmw-je van, és akkor most melyikük az okosabb.

2014. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!