Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a jobb? Ipod vagy Sony...

Melyik a jobb? Ipod vagy Sony Walkman?

Figyelt kérdés
2008. júl. 21. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
JObb? Nehéz így sarkítani a kérdést, én 10 évig használtam egy sony walkmant,( de tökéletes műszakilag a mai napig) utána ( tavaly) kaptam egy Ipodot. Gyanítom hogy 10 év múlva ez már egy ócskaság lesz. Előnye a kis mérete, sok anyag fér rá, nem kell kazettát cd-t hurcikolni magaddal és azt cserélgetni, a hangzás persz összehasonlíthatatlan. Hátrány, hogy drága, nehezen kezelhető bonyolult, legalábbis az Apple. Egy walkman bizti nem fog neked lefagyni:):):):) olcsóbb. Ipodra a zenét le tudod tölteni, akár kalózkodva is, walkmanhez a kazit meg kell venned, hacsak nem tudod máshogy megszerezni.
2008. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%
Nekem ipodom van, sztem nagyon jó, sok cucc fér rá, és sztem könnyen kezelhető, ha rájössz, hogy kell.
2008. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az 1. válaszoló kicsit keveri a dolgokat (vagy csak le van maradva)

Kb 5 éve a Sony minden hordozható zenekütyüjére használja a Walkman nevet. (Már Discman sincs, azt CD walkmannek hívják, legalábbis a Sonyt, az MP3-as telót is Walkman-mobilok, az MP3 lejátszókat is Walkmannek hívják).


Azonban a kérdéshez: az iPod nagyon jó, de az árát nagyon nem éri meg. Valóban nagyon könnyen kezelhető, de azért nincs is olyan sok funkciója. (Mielőtt jönne a fika, hogy mit fikázom, előrebocsájtanám, hogy nano tulaj vagyok, van némi tapasztalatom.) Viszont itt jön csavar: a normálisabb Sonyk is drágák, elég rossz ár-tudás arányban vannak. Viszont a Sony-k általában több mindent le tudnak játszani (pl WMA-t iPod nem tud, mint ahogy OGG-t sem)

De elárulom, mi a legrosszabb az iPodban: Megveszed egy vagyonért, gizdázol vele egy darabig, majd a fejed falba vered, amikor 2 hónap múlva kijön a 2x akkora új generációs, 20%-kal olcsóbban, új funkciókkal.

Nekem személy szerint tavaly novemberben elegem lett belőle, és vettem egy Creative Zen Vision:M 30-ast. Ennél még nem találkoztam sem zenével, sem videóval, amit ne játszott volna le (kivéve az OGG-t, és a MOV-ot :( )

2008. júl. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Sonynak minden szórakoztató cucca erősen feláras, közel sincs arányban az ár, se a tudással, se a minőséggel.
2008. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes szolgáltatóknál néha akár ingyen is hozzá lehet jutni Sony W-mobilhoz (előfizetésért és hűségesküért cserébe persze..)


Nekem SonyEricson W200i-m van, meg vagyok vele elégedve, edddig minden zenét lejátszott.

2008. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a walkman a jobb, még a fülhallgató is jobb hozzá, amit az ipod-hoz kapsz az elég rossz minőségű.
2008. júl. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
az ipod szar.nekem 30 gigás van, és már másodszorra romlott el,szóval most kéne megvennem harmadszor...
2008. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
CSAKIS IPOD. JA ÉS A FÜLHALGATÓ AMIT ADNAKHOZZÁ CSAKHOGY TUDD PVCMENTES ÉS HA KÜLÖN AKAROD MEGVENNNI AKK 10EZER FORINT. ÉS KITÜNŐ A HANGZÁSA!!!(y)
2009. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az első válaszoló nem értette félre, a kérdés megfogalmazása helytelen, mert a walkman így magába a hordozható kazetta lejátszót jelenti...

Nem kéne ezért lepontozni...

2009. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

háát, már megbocsássatok, de sztem én vagyok itt a kritikus.

nekem van egy 3 éves Sony NWZ-S616F. k***a jól szól naon jo fülhallgatót adtak hozzá. majdnem minden második ismerősömnek van vmilyen Apple terméke (iPod, iPhone, iMac...stb.)

Na most...fogtam és UGYANAZZAL A FÜLHALLGATÓVAL meghalgattam UGYANAZT A SZÁMOT egy 5.gen. iPod Nano-n, egy 2.gen. iPod Nano-n, egy iPhone 3G-n, egy MacBookon, és egy Sony Walkman NWZ-S616F-en, és összehasonlítottam a hangminőséget úgy, hogy mindegyik eszközön UGYANAZT A SZÁMOT, UGYANAZZAL A FÜLHALLGATÓVAL halgattam meg. na most...én 5 éve napi szinten 3 órát halgatok naponta zenét, hatalmas zenerajongó vagyok, és tudom egy lejátszónál, hogy mi az a HANGMINŐSÉG (kivétel azok, akik hozzám hasonlóan nagy zenerajongók, és 3 órát halgatnak naponta!!!)!!!!!

Az eredmények a következők(mégegyszer: MINDEGYIK ESZKÖZÖN UGYANAZT A SZÁMOT, UGYANAZZAL A FÜLHALLGATÓVAL HALGATTAM MEG!!!!):


1. Sony Walkman(az 5.gen. Nano-t úgy lenyomta, mint elefánt a hangyát a földbe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

2. iPod Nano 5.gen.(A VÁRTNÁL SOKKAL ROSSZABB!!!!)

3. iPhone 3G

4. iPod Nano 2.gen.

5. MacBook(ez nem zenehallgatásra van tervezve)


Konklúzió:

Hiába 10 ezer forintal drágább a Walkman...az iPod ár/érték arányban EGY NAGY NULLA!!!!!!!! Saját véleményem szerint, az eddigi 5 év alatt, soha nem hallottam még olyan tisztán szóló mp3-at, mint a Sony Walkmanok!!!!!!!!!


Győztes: Sony Walkman

Válasz a kérdésre: A Sony Walkman minden tekintetben jobb, mint az iPod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


U.i.: A sony walkmanom ilyen napi használat mellett 5 év alatt ÖSSZESEN 2-SZER FAGYOTT LE, ÉS EGYSZER SEM KELLET SZERVIZBE VINNI, ÉS EGYSZER SEM VOLT VELE SEMMI BAJ!!!!!!!

2010. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!