Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Két erősítőt szeretnék beépíte...

Két erősítőt szeretnék beépíteni az autóba. Az egyik 1000W csak a mélyládát hajtaná a másik 1100W-os a hangszórókat?

Figyelt kérdés
Egy erősítőt be tudok kötni csak a mélyre vagy csak a hangszórókra.Az érdekelne,hogy a másik erősítőt hogyan kell bekötni,hogy mondjuk csak a mélyet hajtsa?El fogok menni szakemberhez,aki keni vágja a témát de előtte szeretnék kicsit képben lenni a dologgal.

2014. márc. 3. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Még mielőtt beleélnéd magad 2100 wattos teljesítménybe, tisztázzuk. 2 kilowatthoz már még egy akksi legalább, plusz generátor csere. 250-300 amper óriási áram, nem lesz egyszerű elvinni a motortérből az erősítőkhöz, vagy tucatni ujjnyi, vagy 1 karodnyi vastag vezeték kell.

Ekkora teljesítménynél már bitumenezni kell a kasznit, hogy ne csak az autó zörgését halljad. Számolj egy 20-30%-os fogyasztás emelkedéssel.

Valószínűsítem hogy kamu wattos, kínai erősítőkről van szó.

Amúgy aktív váltással szokták ezt megoldani. A mélyet hajtó erősítő egy olyan jelet kap a fejegység felől, ahol egy adott keresztezési frekvencia alatt szól csak.

Vagy a "cigányabb" megoldás a passzív váltó a ládára, de az nem nagyon terhelhető, nem változtatható, és nem elég meredek vágású.

2014. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Plusz aksi is lesz beépítve.Az egyik erősítő egy Magnat Edition Polar 4000 4 csatornás 1100w-os,a másik pedig egy Crunch Grundpounder gp 1000.2 1000W-os 2 csatornás.Mindkét erősítő garanciás.A Magnat jelenleg is be van építve de csak a mélyláda megy róla.Igazából nem nagyon akartam foglalkozni már ezzel az autóhifi dologgal de nagyon jó áron tudtam beszerezni pár cuccot.
2014. márc. 4. 06:15
 3/6 Huszti Tibor ***** válasza:

Pontosan mit szeretnél hajtani ezekkel az erősítőkkel?

Lehet mind a két erősítő rossz választás.Ne a hatalmas wattokat nézd hanem hogy mi adja le őket.A magnat egy kis 4x50 wattos erősítő amit gondolom az első szetthez akarsz bekötni,ha nem aktívba kötöd/külön a mélyközép és külön a magas/ akkor felesleges a 4 csatorna.A crunch sem egy nagy erőgép,elvileg 500 watt jön le róla rms-ben hídalva de szerintem ez valójában ennél kevesebb,kb 350-400 watt lehet.Írd már le hogy miket fog hajtani a 2 erősítő?

2014. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Huszti Tibor ***** válasza:

Ha csak 1 első szett és egy mélyláda akkor add el az erősítőidet és vegyél a carstylingon 2 jó erősítőt.

DLS DS 100 /15 ezer ft/ az első szettnek és egy Phase Evolution RS 2 /18 ezer ft/ a ládához.Bitos elegendő lesz,sőt leszólja az általad említett 2 erősítőt és a minőségük is sokkal jobb az általad említett erősítőknél.

Akár egy db 4 csatornás is megtenné szerintem pl.Kicx Kap 47 vagy jbl px 300.4.Nem a wattokra kell menni mert néha a 300 több mint az 500.

2014. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83+92 Amper. egyik dolog: azt nem bírná az akksi másik dolog: valószinűleg megsüketülnél. Ezek kamu 1000 meg 1100W-os erősítők. Jó ha leadnak 100W teljesítményt
2014. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Helo ha még aktualis én szivesen megveném a crunch ot nekem van egy párja és igy jol nezne ki kerlek mindenkép valaszolj ha eladod ha nem
2015. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!