Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A különböző szolgáltatók HD...

A különböző szolgáltatók HD csatornái milyen felbontásban futnak?

Figyelt kérdés

Egyre több szolgáltatónál ezek benne vannak az alapcsomagokban, tehát nem kell őket külön-külön megrendelni. Viszont úgy hallottam, hogy ezek egyáltalán nem full HD-sek, csak sima HD felbontásúak. Tehát 1280x720 környékén vannak valahol.


Pl. nekünk is van itthon T-Home-os Családi+HD csomag, amiben nőtt a HD adások száma a UPC-éhez hasonlóan. Viszont hiába állítom a dekóderben, a sima 4:3-as és 16:9-es képarányok mellett csak a 720p-t és az 1080i-t tudom beállítani, a 1080p-t nem. De hallottam már ezt máshonnan, hogy Magyarországon állítólag még nem létezik Full HD-s csatorna... Igaz ez? Ha így van, akkor fura belegondolni, hogy van, akinek már van 3D-s TV-je, sőt biztos valakinek Ultra HD-s is, de még a Full HD-t se tudja kihasználni, ha TV-adásokat néz... Sőt, az Ultra HD-t szinte máshogy sem tudja, akinek ilyen TV-je van. :S


2014. márc. 3. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam 15 HD csatorna van. A TV info gomb megnyomásával, azt írja ki, hogy 1080i. Akkor ez most nem FHD lenne? Nekem annak tűnik.
2014. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem-nem, az nem az! Régebben, amikor még kevertem ezeket a fogalmakat, hogy Full HD és HD Ready, akkor azzal se voltam tisztában, mi a különbség az 1080i és az 1080p között. Lehet, nem pontos, amit írok, de az 1080i nagyjából olyan 720p körüli felbontásnak felel meg. olvastam valahol, hogy ez valami "natív" 1280x1080-as felbontás, vagy hasonló. Szakszerűen nem tudom megfogalmazni. Azt írom le, amit olvastam máshol. :)


Full HD-nek az 1080p számít, ami ugye 1920x1080-as képminőség. De akkor ezek szerint ha te se tudsz 1080p-t választani, akkor lehet, hogy nem is létezik Full HD-s magyar csatorna... Milyen szolgáltatónál vagy?

2014. márc. 4. 12:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, tűnhet Full HD minőségnek, mert végülis a 720p/1080i is sokkal szebbek a sima minőséghez képest.
2014. márc. 4. 12:35
 4/6 A kérdező kommentje:

Meg amúgy az 1080i lényege, hogy valahogy félképekből teszi össze a képet. Nem tudom, hogy érted-e, de máshogy nem lehet ezt megfogalmazni. :) Talán emiatt is áll közelebb a 720p-s felbontáshoz. Vagy nem tudom. :)


Míg az 1080p-nél folyamatosan jönnek a képek, így elvileg folyamatosabbak a TV adás közbeni mozgások. Bár állítólag az emberi szem ebben nem nagyon tud különbséget tenni.

2014. márc. 4. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
A felbontás valójában 1920x1080 mind2 esetln, csak annyi a különbség a p és i közt, hogy i esetén sorváltásos megjelenítés van, azaz csíkonként, soronként jelenik meg a kép váltakozva. 1080p esetén tisztább a kép, mert egységesen jelenik meg a képkocka, 1080i esetén észrevehetetlenül szaggat, ami apró minőségromlást okoz.
2014. márc. 5. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudtam én is. :) Csak megfogalmazni nem. :)
2014. márc. 5. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!