Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 4 ohmos erősítőre 20 Ohm hangfal?

4 ohmos erősítőre 20 Ohm hangfal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy TDA7294-es 100W-os 4ohmos erősítő. Na most én erre több hangfalat kötöttem (2*6Ohm Hifi hangfal, és 1 olyan hangfal, amiben 2 6Ohm-os mély van) Na most azt tudom, hogy a teljesítmény lejjebb megy, de az erősítőnek lehet ettől baja?


Egyébként ez az az erősítő: [link]



2014. márc. 14. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

És ez mitől lesz 20 ohm?

1 db 6 ohmos nem gond. Ha kettőt kötsz rá, az nem 12 ohm lesz, hanem 3 ohm. Ha négyet, akkor 1,5 ohm. A linken szereplő játék-kategóriás vacak hangje szerintem amúgy sem egy csoda, ennyire túlterhelve valószínűleg jó torz lesz, persze csak addig, ameddig tönkre nem megy a túlterheléstől.

2014. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem értem. Nekem azt mondták, hogy több hangfal több Ohm. Szóval 2 hat ohmos hangfal imperendciája 12 Ohm.
2014. márc. 14. 23:14
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként ez nem vagyak, hanem végerősítő, ami 70W-os. Aminek egyébként nagyon szép hangja van. 2*10 000uF kondival pufferelem és nagyon fasza!
2014. márc. 14. 23:15
 4/12 anonim ***** válasza:
hat, ha sorba teszed akk osszeadodnak, parhuzamosan: www.hobbielektronika.hu/cikkek/elektronikai_alapismeretek_-_2_passziv_alkatreszek_ellenallasok.html?pg=3
2014. márc. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Viszont hangfalakat nem kötünk sorosan a keresztváltó miatt.


Birom az ilyeneket. Idejön kérdezni, válaszol aki ért hozzá, aztán jól leugatja a nulla tapasztalatával és szakértelmével.


Akkor megismétlem. Az az erősítő panel egy játék fos.

Amennyibe kerül, annyiból egy normális erősítő egy darab végfok-tranzisztorát nem lehet megkapni. Ez meg így ahogy van, a panel, a végfok IC, a két elkó... persze mindenből a legszarabb, legolcsóbb vacak, de biztos jó kis erősítő ez.

2014. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó is! .... Ez előtted válaszoló jó választ adott! Képzeld, ezzel az erősítővel már 4 sikeres házibulin vagyunk túl, abból 2 kültéren volt. És tökéletes volt. 2 ilyen erősítő volt 2 6Ohmos reflex hangallal. Keverőre volt kötve, és két lejátszóra. DJ játszott. Hatalmas buli volt! Szóval ne mond, hogy vacak!
2014. márc. 15. 09:26
 7/12 A kérdező kommentje:
"Az AMP04 egy jó hangminőségű, kis zajú, kis torzítású és nagy teljesítményű végerősítő fokozat, amely ideálisan használható minden esetben, amikor 1-2V hangfrekvenciás jelből 50-100W teljesítményt szeretnénk előállítani. Az elérhető teljesítményhez képest igen kis méretű, egy integrált áramkört és minimális számú alkatrészt tartalmaz, így gyorsan és könnyen megépíthető. "
2014. márc. 15. 09:28
 8/12 A kérdező kommentje:
ÉS rendes dobozban van 2db 10 000Uf kondi szűri. A Két Elko ami a nyákon volt alapból azt kicseréltem 100V 5000Uf re mind 2-t. +-40 el hajtom. HA hallanád a hangját nem mondanál ilyeneket. A gyomrod ki akar esni a helyéről úgy szól.
2014. márc. 15. 12:04
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A TDA7294 nem 4, hanem 8 Ohm-ra van méretezve.

Az hogy vacak, nézőpont kérdése. Én is építettem többet.

A hangja nem az igazi, és a felső tartományban erősen torzít.

A lényeg: ha 8 ohmnál nagyobb impedanciájű ládákat kötsz rá, akkor a teljesítmény csökken, az erősítőnek nem lesz baja.

Az hogy erősítőre több hangfalat teszel, nem lesz egyenértékű azzal hogy nagyobb lesz a hang.

Ez már más tészta. Fontos az érzékenység, stb.

2014. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Huszti Tibor ***** válasza:
100%
Vegyél 2 db normális hangfalat,ha párhuzamosan kötöd be a hangfalaidat akkor kisebb lesz az impedancia,tönkre megy a végfok.Enyhe túlzás hogy a gyomrod ki akar esni a helyéről hisz a valós teljesítménye kb 2x35-40 watt lehet függetlenül attól hogy hány hangfalpárt akasztasz rá.A hangerő elsősorban a hangfalak érzékenységétől függ de gondolom a 6 ohmos hangfalpárod nem 30-as mélyekkel van szerelve.Ha mindenféle képpen ragaszkodsz az épített erősítődhöz vegyél 2 nagyobb,érzékeny hangfalpárt de még akkor is kevés lesz az a 35-40 watt csatornánként.
2014. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!