Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Samsung LE32B650 típusú LCD...

A Samsung LE32B650 típusú LCD TV-met szeretném összekötni az asztali gépemmel képileg is, hangilag is. Egy DVI/HDMI videó-, valamint egy Jack-RCA audiókábellel működni fog teljesen, ugye?

Figyelt kérdés

Így néz ki a TV-m hátulja: [link]


4 darab HDMI csatlakozó van rajta. A 3. számúhoz írja oda zárójelbe, hogy "DVI". /Gondolom, csak oda lehet DVI/HDMI kábelt kötni, bár nem értem, hogy a másik 3-ba miért nem. Na mindegy./ Oda csatlakoztatnék egy DVI-HDMI kábelt, kiindulva a gépben lévő Geforce 6600-as videokártya DVI-I kimenetétől.


Illetve a HDMI-ktől jobbra lent található egy piros és egy fehér Audio Out. Oda egy piros jack dugót a piros aljzatba, a feketét pedig - mivel a kábelen a piros mellett fekete van fehér helyett, így kizárásos alapon - a fehérbe.


Ezután elvileg az asztali gép képe és hangja menni fog a TV-n, ugye? Egyelőre még csak a Jack-RCA kábelt vettem meg, HDMI/DVI-t sajnos nem kaptam. Így kép hiányában nem tudom leellenőrizni, hogy a PC hangjai a TV-n szólalnak-e meg, mert a TV forráslistájában ez külön nem jelenik meg.


2014. márc. 15. 04:05
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja, és azt kifelejtettem, hogy miután a piros és a fehér/fekete Jack végeket bedugtam, a kábel másik, RCA végződését ugye az asztali gép hangkártya be- vagy kimenetébe.


/Ezt, hogy bemenet vagy kimenet mindig keverem. :) Az "aljzat" szó talán egyszerűbb. :D/

2014. márc. 15. 04:08
 2/3 anonim válasza:
Nekem működik úhy is ha sak a HDMI kábelt dugom be, persze utána a tévén át kell állítani HDMI1, HDMI2, HDMI Side-ra ez attól függ melyik lyukba dugtad be. Hang és kép is van rajta(a tévén).
2014. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, mert neked szerintem HDMI kimenetes videókártyád lehet. Így elég a HDMI/HDMI kábel, ami a kép mellett a hangot is viszi. Ezt nemrég olvastam. :)


Nekem sajnos régi a kártyám, csak D-Sub és DVI kimenet van rajta. Így marad a DVI/HDMI kábel. Állítólag képminőségben ugyanazt produkálja a DVI és a HDMI is, mindössze annyi a különbség, hogy a HDMI képes a hang továbbítására is, míg a DVI csak a képet tudja tovább küldeni.


Emiatt egy külön kábel is kell a hang számára. Csak most elbizonytalanodtam, mert eddig abban a tudatban voltam, hogy 2xRCA-Jack kábel kell. A 2 RCA végét a TV-be, az Audio Outba dugom /pirosat a pirosba, a feketét pedig a fehérbe kizárásos alapon/, a Jack végét pedig a gépem hangkártya kimenetébe. Viszont valahol mintha olyat olvastam volna, hogy állítólag olyan kábel kell, aminek mindkét vége Jack dugós. :SSSS Ha így van, akkor tök logikátlan, mivel a számítógép hangfala is 2xRCA-Jack-kel csatlakozik a hangkártyához. A Jack vége a hangkariba, a 2 RCA pedig a hangfalba. Azt hittem, a TV-hez való kötés ugyanilyen módon történik, hiszen a PC hangfalai helyett a TV-ből akarom, hogy szóljon a hang, vagyis ugyanúgy az RCA végeket kell a TV-re kötni /mert ugye a TV-t használom így hangfalként/. Legalábbis így lenne logikus...


Ez ügyben írhatna valaki, mert nem vagyok tisztában vele. :S

2014. márc. 15. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!