Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az alábbi "kapcsolás" megvalós...

Az alábbi "kapcsolás" megvalósítható HiFi esetén? (tovább)

Figyelt kérdés

[link]

Erről lenne szó, remélem viszonylag egyértelmű a rajz.


A célom az, hogy 4 hangfalat és 2 erősítőt működtessek különféle módokban:

- Mind a 4 hangfalat egy A-B körös erősítőről (a mini hifi ilyenkor kikapcsolva)

- Ugyanerről az erősítőről 2 hangfalat

- A mini hifit a saját hangfalaival


Ezt meg lehet csinálni sima kábel összetekeréssel/forraszással, vagy létezik valami Y-alakú elosztó vagy ilyesmi?


Mekkora erősítőt és hangfalakat érdemes vennem (min.-max.), ha a meglévő mini hifiről azt lehet tudni, hogy a beépített erősítője 2x120W RMS 6 Ω ?



2014. márc. 16. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én inkább az alábbi felállást javasolnám:

[link]


Milyen minihifiről lenne szó egyébként?

2014. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Samsung MAX L82

De én külön-külön működtetném. Gondolom az általam vázolt szerint ki lehetne nyírni a hangszórókat, ha egyidejűleg két erősítőről kapnak jelet. Egyébként ezen a mini hifin nincs line-out, csak a fülhallgató jack (3,5mm) és egy optikai kimenet, de az meg nem világít AUX módban, ahogy én legtöbbet használom (laptopról/telefonról/DVD-ről)

2014. márc. 16. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Legrosszabb esetben meghal mindkét végfok, és valamelyik hangfalpár is. De ha szerencséd van, akkor is valamelyik végfok meghal.



Amit az első válaszoló írt, az a legjobb megoldás. Sőt, ha akarod, mind a négy hangfal mehet az erősítőre. A fülhallgató kimenetbe dugva amúgy is leválasztja a hangfalat. Minimális a többletfogyasztás, cserébe esélyed sincs tönkretenni. Az eredeti elképzelésedhez minimum kéne egy relés védelem, ami minihifi bekapcsoláskor automatikusan bontja a kapcsolatot a minihifi hangfalai és az erősítő között. Csak ehhez meg kéne valamilyen vezérlőfeszültség, amihez meg kell bontani a minihifit, akkor meg már egyszerűbb egy tényleges vonalkimenetet kivezetni. Ráadásul még így ez sem tökéletes védelem, hiszen egy pillanatra így is összekapcsolhatod a két végfokot.

2014. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aha, éreztem én valamiért, hogy nem nagyon okos dolog ezt így összekötögetni... Akkor az marad, hogy egy RCA-jack kábellel összekötöm a két erősítőt. Egyébként azért szeretném a minihifit használni, mert időzíteni lehet a ki-be kapcsolását, és már megszoktam, hogy Bartókra/Kossuthra kelek.

De egy kérdésem még mindig megválaszolatlan: a 2 x 120W RMS az mekkora "normális" teljesítménynek felel meg nagyjából a tapasztalatok szerint? Vagy ezt csak mérni lehet? Láttam a youtube-on egy hogyan-kell-RMS-értéket-számítani videót, de nekem az 10 perc fizikai fájdalmat okozott.

2014. márc. 16. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a 2x120W RMS-nek a valós teljesítménynek kéne lennie. De mivel a mini hifin a képek alapján az a matrica áll, hogy 230V és 110W, ezt ki is zártuk. Szóval összesen kb 80W lehet a valós teljesítmény, a veszteséggel együtt, tehát ténylegesen 2x40W, ha a hangfalakra rá van számolva gyárilag, akkor kb 60W terhelhetőségűek lehetnek maximum, de ez már spekuláció.



Az erősítő gyakorlatilag mindegy milyen, de 6ohmot bírjon el a kimenete. Ez azt jelenti, hogy 6 ohm, vagy alacsonyabb lehet. Az erősítő teljesítménye pedig szinte mindegy. Arra figyelj oda, hogy sose tekerd addig a hangerőt hogy torzuljon a hang.

2014. márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!