Vettem egy ATX max 300W-os tápot, autóhifire használnám a szobába; összezártam 2 kábelt (zöld, szürke) és a táp csak sípol, a venti alig pörög, a fesz ugrál, ha fizikálisan elfordítom a tápot a kezembe meg leáll a venti. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

#táp #kábel #sípolás #használat #ATX #300W-os tápot #autóhifire #szobába; összezártam #(zöld #szürke) és
2014. márc. 16. 18:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Az hogy a PC-táp nem erre való.

Ez a "PC-táppal autóhifit" téma már számtalanszor előjött itt, lusta vagyok most kikeresni, mindig az lett a vége, hogy nem erre való.

Nem a 12 volt a fő kimenete, nem arra stabilizál. Ha a többi kimeneten nincs meg (főleg az 5 voltnál) egy átlag PC-ben szokásos terhelés, az életben nem fog stabil 12 voltot kiadni magából.

A 300 watt pedig az összteljesítménye, azt felejtsd el, hogy a 300 wattot a 12 voltos kimeneten fogja leadni. Nem úgy van méretezve.


Vagy elhiszed, vagy előbb-utóbb kidurrantasz valamit, vagy a tápot, vagy az autóhifit, vagy mindkettőt.


Amikor korábban előjött ez, hozzáértők akkor is megírták, hogy olcsóbb és jobb hangminőségű egy eleve 230V~ táplálásra szánt "rendes" hifi.

2014. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!