Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tapasztalatlanul készíthetek...

Tapasztalatlanul készíthetek erősítőt házilag?

Figyelt kérdés
Szerintetek megpróbálkozzak vele? Vagy van itt egy tapasztaltabb, aki ért hozzá, és segítene nekem, vagy esetleg valami oldal, ahol le van írva, hogy megy ez? Rézlapot kimaratnám, meg az áramköröket kinyomtattatnám, mert van ismerősöm, aki foglalkozik vele, kérdés, hogy mennyiből jönne ki, ha van egy donor erősítőm, amiben nem jó a végfok? Tényleg semmi tapasztalatom nincs, azt se tudom, hogy eszik-e vagy isszák. Így ne vágjak inkább bele? Mert nem akarok felesleges pénzt, munkát és időt belefektetni.
2009. dec. 15. 20:45
 1/5 A kérdező kommentje:
...olyan 2x100 wattos kellene, és az előző (donor) erősítőm is kb ennyi volt.
2009. dec. 15. 20:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nulla tapasztalattal inkább ne, mert többe kerül egy rossz mozdulat mintha veszel egy kész erősítőt vagy csináltatsz olyannal aki ért hozzá.
2009. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

tapasztalatlanul NE!

www.hobbielektronika.hu

Regisztrálj, forumozz, olvass, művelődj.

Én is belevágtam egy saját projectbe, kb 1 éve kezdtem el, de még mindig nem vagyok kész. elég pénzigényes.

videó eddigi alkotásomról:

http://www.youtube.com/watch?v=CtJ2MJEZPD8

( kristálytisztán szól, csak a kamera már nem bírta.. )


Kezdésnek egy IC-s erősítőbe vágj bele!

a TDA7294 70watt ot tud, és elég egyszerű. Légy tisztában ez mellett még a szimmetrikus tápegység felépítésével, bekötésével.

2009. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez tényleg szépen szól, sokan azt hiszik, hogy a hangszórók torzíanak, közben pedig a kamera mikrofonja torzít :) Ismerem ezt az effektust. Köszi a gyors válaszokat, de osztály társam (a faterja ezzel foglalkozik) azzal nyösztet, hogy csináljam meg magamnak, használtat nem akarok, újan pedig drága.
2009. dec. 15. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:

persze

csak valószínűleg használhatatlan lesz

2010. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!