Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet a baja az IR távirány...

Spadie kérdése:

Mi lehet a baja az IR távirányítású helikopteremnek?

Figyelt kérdés
Van egy IR távirányítású helikopterem. Játszottam vele, egyszer csak megállt majd rájöttem egy idő után, hogy a 10 méteres hatótáv lecsökkent 5-10 centire. Csak közvetlen közelről érzékeli az infra jelet. Van valakinek ötlete mitől lehet ez? Cseréltem elemeket is a távirányítóban, szóval nem feszültség probléma. Mivel repül ez a helikopter ezért minden esetben látható helyen van neki az IR vevő egysége, közvetlen a talp felett. Ha hazaértem csinálok fényképet is. Ötletek?

2014. márc. 26. 13:53
 1/9 Madve ***** válasza:
Okozhatja az elem fajtája is, ezek néha nem szeretik a nagyobb, vagy túl kicsi kapacitású elemeket, vagy újra tölthető akkukat. Esetleg megpróbálhatod levenni az infra előtti átlátszó búrát, ha van..
2014. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


2 napig működött, semmi baja nem volt. Repkedtem vele fel s alá. Harmadnap amikor elkezdtem vele repkedni, leállítottam a propellert hogy ne ütközzön neki a fotelnek. Majd ismét indítanám és semmi.. :(

2014. márc. 26. 14:26
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
Lehet, hogy a távröfögőben haldoklik az infra led.
2014. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Van faca digitális fényképezőgéped?

Bár lehet, hogy a telódé is jó.

Megkérsz valakit a családból, hogy elsötétített szobában álljon be veled szemben és nyomkodja a távirányítót, te meg nézd szemből a kamera képernyőjén.

Ezeknek az infra átviteleknek olyan közel van a tartománya a látható fényhez, hogy a kamera már látja. Ha nem fogsz rendesen, messziről jól látható fényt látni a távröffencsből, akkor jó eséllyel a led gyenge.

Ha jól látható fénye van, akkor viszont a kopteren a vevő butult le valamiért.

2014. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg megpróbálnám kicserélni őket, honnan tudom milyen infra ledet vegyek bele?
2014. márc. 26. 14:31
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
Valahol 950 nm körül van az általános IR távirányítók hullámhossza.
2014. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ránézésre meg lehet állapítani? Vagy le lehet multiméterrel mérni?
2014. márc. 26. 15:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Na fényképezővel semmit nem látni. 3 IR led van, a bal oldalin van változó feszültség alapból a másik kettőn nincs nyomkodás hatására se. Lehet feszkó se megy elég kifele rájuk? Vagy próbáljam a cserét inkább.
2014. márc. 26. 17:14
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Mielőtt levagdalod, próbálhatsz a kontaktjaira odabiggyeszteni vmi látható fényű ledet, hogy meg tudd figyelni, van-e valami.

Sima multiméterrel nem feltétlenül fogsz rajta feszt látni, ha a jel elég ritka és rövid impulzus.

Tényleg nem kizárt, hogy valóban nem kap jelet (vagy gyengét), de nem árt biztosra menni.

2014. márc. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!