Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudtok ajánlani olyan kültéri...

Tudtok ajánlani olyan kültéri hangfalakat ami lakásban is szépen szól és nagyot?

Figyelt kérdés
Tudom sokan erre azt mondják hogy a bentre tervezett szobába szebben szólnak, de nekem kissebb bulikra is kellene kint vagy nagyobb termekben ezért kültéri kéne de olyan amit szobába is lehet használni. Válaszokat előre is köszönöm.

2014. ápr. 2. 18:55
 1/10 Huszti Tibor ***** válasza:
Sajnos ami jó minőségű kültéri az nagyon drága és álltalában a magas sokkal hangosabb benne mint egy szobaiban így ha szobába használod akkortúl erős lesz a magas tartomány és a mélyekben is szegényes lesz szobában mert ritka az a top hangfal ami mélyben is meggyőző tud lenni,ezért szokták kültérre a top ládákat+mélyládát alkalmazni.Szobaiban is van amely nagyot tud szólni és rendezvényen is megállja a helyét.Mennyit szánnál rá?Mivel hajtanád?... sok kérdés és válasz mire talán megfelelő hangfalakat találsz.
2014. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kb 60000 ft ot szánnék a hangfalakra, persze használtra és plusz egy reflex rx500 végfokot szeretnék ami kb 35000ft használtan hibátlan állapotban.
2014. ápr. 2. 23:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Kompromisszumot kell kötnöd. Vagy beszorozni az árat 3-4-el.

Vagy lesz egy hangfalpárod, ami szobában hangos, van mélye, de kintre, nagyobb térbe édes kevés lesz, vagy veszel egyet aminek kint, nagy térben a közép mélye, közepe, magasa elmegy egy bulihoz, mélye még mindig nem lesz, és szobában vacakul szól.

2014. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Huszti Tibor ***** válasza:
Amit tudok ajánlani: [link] talán 60 ezerért elhozható a hangfalpár/volt ennyiért is hírdetve/ és ehez elegendő egy szobai erősítő ami nagyobb teljesítményű.Nekem lenne egy onkyo 2x120 watt rms 8 ohmon.Ezzel hanjtva biztos nagyot szól a fischer hangfalpár.Ugyan ilyen mélyek vannak az én szobai hangfalamiba de már 50 watt rms-sel hanjtva is nagyot tud szólni.Kinti bulin is megállja a helyét .Nagyon érzékenyek a mélyek így nem kell hozzá brutális teljesítményű erősítő és nagyot ütnek szobában is /a kanapé rezeg alattad már 50 wattal hajtva/.
2014. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
uh szép az a fischer. :0
2014. ápr. 10. 21:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Buherált vacak, ki nem adnék érte 80 eft-ot.... Felét se... Lehet, hogy szépen szólt (!) gyári állapotában, de egyrészt mai hangfalakból is kapsz jó hangút használtam 80-100 eft-ért, másrészt, 25 cm-es mélyközép helyett valami tákolt 30-as került bele. A hangszóróhoz tervezzük a dobozt, és nem fordítva... Kb. 0 esély van rá, hogy abban a dobozban úgy szól az a hangszóró, ahogy kéne, mivel az a gyári 25-ös Fisherhez van tervezve.

Az árat az átépítés figyelembe vételével állapította meg. Hát jó nagy bakot lőtt, senki se fogja megvenni. Nem tanulta még meg az eladó, hogy ha hozzányúl valamihez, bármi féle tuning szempontjából, hiába lesz jobb, megbízhatóbb a végeredmény, az áru értékén csak ront...

Meg ez az egekbe magasztaló reklám szöveg, áhh... Tuti zsákbamacska. :) Aki már jártas az internetes adásvételek világában, valamint a hangsugárzók világában, egyből lejön neki, hogy ott valami humbuk van, egy régi (de vitathatatlanul jó), buherált hangfalat akar horror áron rásózni az eladó valami hü_ére, aki bedől a "csodálatos" reklámnak.

Ennyi pénzért inkább egy Hiwi Swans hangfalpár használtan, ha nagyon zenei hangzás kell akkor M1, ha bontogatni is akarsz, és picit (!) háttérbe rakni a zenei hangzást akkor Hivi Swans 3.2.

Valamint az avx fórumon is nézz szét, kiárusítják bagóért a megmaradt készletet, mert kivonul az üzletlánc az országból.

2014. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó mondat a legjobb: "Ajándék Profi High-End hangfal kábelekkel!" Mindezt 80 ezerért? Ez ilyen tipikus vatera hi-end hangfal :D a hi-end nem itt kezdődik, hanem 10-15xös árkategóriában, egy teljesen más világ...

Persze az utolsó bekezdésben rácáfol saját magára, majd önigazol, kész vicc a hirdetés. :D

2014. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi
2014. ápr. 10. 22:35
 9/10 Huszti Tibor ***** válasza:

Már voltam az eladónál hallgattam több hangfalat is.

Bár valóban a leírásaiban hatalmas túlzások vannak és nem is halottam kimondottan ezt a hangfalpárt de a mélyek ugyan azok mint az enyémbe.A közepek és magasak gyáriak,gondolom az se lehet túl rossz így egy meghallgatás után el lehet dönteni hogy tetszik vagy sem.Nem hiszem hogy 60 ezer ft-ból nagy választék lenne,főleg hogy jól is szóljon és nagyot is üssön.

Sok hangfalat raktam már össze,az alsó kategóriás gyári hangfalak silány minőségűek.A fent említett hangfalpár ami már biztos nagyot szól 180 ezer ft körül mozog.Ez 3x annyi mint amit szánsz rá.Volt pioneer hpm 100-as hangfalpárom ami 45 ezer ft körül ment el,a heco pcx 3-asom mindenben lekörözte a pioneert,pedig 25 cm-es mélyei vannak a heconak és természetesen én alakítottam át a hangfalpárt.Az eredeti hangját pedig 3x lepipálja.

Sokkal nagyobb a terhelhetősége,a zárt dobozt reflexé alakítottam és a hangváltóhoz is hozzá kellett nyúlnom a megfelelő hangzásért.Aki eddig hallotta mind elismerően nyilatkoztak róla pedig ez a legkisebb hangfalpárom. http://www.youtube.com/watch?v=rZrQiSqAAtg Sajnos a kamera miatt nem jön át az igazi hangja a hangfalnak de valóban szépen és viszonylag nagyot szól.El kell menni meghallgatni a fishert/Gödöllő/,ha nem tetszik akkor nem kell elhozni.Ezt tudom ajánlani.

2014. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Huszti Tibor ***** válasza:
A gyári 23 cm-es heco / 100/150 wattos hangfal / és az álltalam ajánlott mély hangszóró közötti különbség képekben: [link] [link] [link]
2014. ápr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!