Hi-Fi toronyhoz hangfalat hozzá csatlakoztatni ilyen esetben hogyan? Többi lentebb

Figyelt kérdés
Van egy Sharp CD-C451H hifim, amelynek a hangfalai sajnos összetörtek költözéskor. Sokáig kerestem hozzá való gyári hangfalat, de sehol nem találtam, így vásároltam 2 db Panasonic SA-AK45 típusú hangfalat. Viszont az a helyzet, hogy a Panasonic-nak 2 db kivezetése van, egyik szálon kihozzák a mély hangszórót, egy másik szálon pedig a középhangszórót és a magas sugárzót. A Panasonic hangfalakhoz tartozó hifinek a hátoldalán külön csatlakozói vannak a két kivezetéshez, viszont az én Sharp hifim csak egy bemenővel rendelkezik. Ilyen esetben a hangfalakba be kellene építenem egy hangváltót és az megoldja a gondot, vagy pedig elég ha összesodorom a hangfalak kábeleit (értelemszerűen a + a +-al, - a --al) és úgy csatlakoztatom? Hozzáértők segítségét szeretném kérni. Előre is köszönöm a segítséget. Üdv
2014. ápr. 4. 13:33
 1/4 Huszti Tibor ***** válasza:
Szerintem add el a hangfalakat és vegyél olyat amin csak 1 pár vezeték van.Valószínű hogy a panasonic hifi kimenetein külön jön a mély és külön a közép magas hang,itt a hifiben történik a hangok szétválasztása.A sharp hifin kijön minden ,/a pana hangfalakban nincs hangváltó/ így a mélynyomón is a közepek és a magasak is fognak szólni,a nagyobb baj hogy a közép és magas hangszórókra a mély is rá fog menni így valószínű nem lesz hosszú életű a közép sugárzó,a magas talán megússza mert ott előtte biztos van egy kondi ami levágja a közép és mély hangokat.A hangváltó sem jó megoldás ,hisz ha 2 vagy ha 3 utas akkor se tudod jól bekötni.
2014. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem jön a kivezetéseken külön a mély meg közép magas... Nem létezik olyan egyb hifi, amiben aktív váltás van :D az drágább mulatság mint az egésznek az ára...

Van hangváltó a hangfalban, és ezt úgy hívják hogy kettős kábelezés (bi amp). Ha egy erősítőnek oldalanként 2 kimenete van, azaz 4 csatornája, akkor külön csatornákról tudod hajtani a mélyet, és a közép magasat. De az ilyen hangfalakhoz szoktak adni áthidalót, hogy 1-1- csatornáról is tudd hajtani.

Ahogy írtad, párhuzamosan kösd be, nem lesz semmi baja.

A felvett áram ~80%-a úgy is a mélysugárzóra jut, tehát még az impedancia illesztés miatt sem kell különösebben aggódni. Csak a mélysugárzó fogja jelentősen terhelni a kimenetet.

2014. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Huszti Tibor ***** válasza:
Neked kell tudni de ha a közép hangszórók 40 hertzet is kapnak valószínű nem lesznek hosszú életűek.Bár a hifit pontosan nem ismerem de szionte bármely kis 5.1-es rendszernél /legyen az 15 ezer ft-os / a kis hangszórókra nem a teljes sávszélesség meny hanem ott is meg van vágva a frontok hangja mondjuk 60 hertznél így a 60 hertz alatti hangokat nem kapják meg a kis hangszórók.A kis hangszórók helyett már kötöttem 3 utas nagy hangfalakat és gyengécske volt a mélyük a front kimeneteken és a mélyet is cseréltem már és nem volt benne hangváltó és mégis csak mélyeket adott.Inkább próbáld ki egy nagyobb hangszóróval mielőtt elszáll a hangfal közép sugárzója.
2014. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Huszti Tibor ***** válasza:
De egyszerűen is ki tudod próbálni,kösd rá csak a mély hangszórót a hifidre ha csak mélyet ad akkor szerencséd van,ha jönnek a közép és magas hangok is a mélyen kívül akkor a hangfalban nincs hangváltó/legalábbis olyan nincs ami megfelelne a sharp hifi kimeneteihez/.
2014. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!