Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangfalat vegyek hozzá?

Milyen hangfalat vegyek hozzá?

Figyelt kérdés
Van egy Panasonic SA-HE40 5.1-es házimozim és nem tudom milyen hangfalat vegyek hozzá. Valami álló hangfalon gondolkodom, de nem nagyon értek hozzá hogy milyen watt meg hány watt. 2×150 wattot tud a front kimenete, nekem csak erre kellene hangfal, mert házimozim az van. Csak így sima két brutál hangfal kellene. Itt van róla info: [link]
2014. ápr. 5. 20:48
 1/3 Osynho ***** válasza:

Az SE-HE40 egy rádióerősítő. Nem házimozi. Kicsit nehéz kibogozni, hogy mid is van jelenleg, mert mindenre a házimozi kifejezést használod. Szóval van ez az erősítőd, meg hozzá egy center + 2 háttér és keresel 2 frontot? Vagy van ezen kívül egy másik házimozi rendszered, és ezt a Panasonicot csak sztereóra használnád?


Ez az erősítő összesen maximum 110W-ot tud felvenni és mindössze 3,8kg. Így józan paraszti ésszel belátható, hogy a megadott 2x150W jókora hazugság. Mondjuk inkább 20W körüli teljesítményt tudhat. Pont ezért valami érzékeny, könnyen hajtható hangfalat kell venni hozzá, de a falakat nem fogja ledönteni, nem arra való.

2014. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igaz bocs leírom normálisabban! Ma vettem ezt a HE40-est. És én csak 2DB hangfalat szeretnék rákötni. Első kettő kell csak a többi nem. Pedig hidd el hogy brutális, mert a kolegámnak is ilyen-e van és 2 db 1200 wattos hangfal van neki rákötve. Brutálisat szól, rezgett az egész ház. Én meg ezért ma mentem le vidékre, mert ugye hallottam szólni és nekem ez kellett.

Használatiban is benne van: [link]


És itt a hangfal is: [link]

2014. ápr. 5. 21:22
 3/3 Osynho ***** válasza:

1khz-en, 10 %-os thd-vel mérve, 6 ohmon van megadvadva az a 150. :) Mindent lehet kozmetikázni, hogy eladhatóbb legyen a termék, a papír mindent elbír.

[link]


Ott a teljesítményfelvétel. Ha 110W-ot vesz fel összesen, amiben az 5 csatorna benne van + a többi részegység, ami fogyaszt, és tudjuk, hogy a hatásfok sosem 100%. Szerinted kijöhet a 2x150W? :)


Denon 4306-os erősítőm van. 8 Ohm, 20Hz-20kHz, 0.05% mérési paraméterek mellett 130W-ot tud csatornánként. Namost ennek 570W-os tápja van és 18,5kg a súlya. :) Csak hogy nagyjából lásd a teljesítmény adatok valóságát. :)

"Pedig hidd el hogy brutális, mert a kolegámnak is ilyen-e van és 2 db 1200 wattos hangfal van neki rákötve.

"


Nem leszólni akarom kollégádat, de szerencsére nem nekem kell azokat a falakat hallgatnom. :) Piezo magas... Persze kinek mi a brutális.


Így nem tudom mi a célod, nyilván más a felhasználási szokásunk, ilyen jellegű hangfalat én nem tudok ajánlani, engem a minőségi hangzás érdekel inkább. Használtan egyébként nagyon sok jó vétel szokott lenni a hifik között.

2014. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!