Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megérné régi csöves erősítőt...

Megérné régi csöves erősítőt venni? (nem hangszerhez)

Figyelt kérdés
1978-as Philips erősítőm van.(házimozi) Kezd elfáradni és nem tudom eldönteni, hogy gyári, zsír új cuccot vegyek, vagy régi használtat, de megbízhatót. Olvastam egy tesztet a Dynacord Eminent II-ről. Halálra dicsérik. Csöves és 66-os. Megérné megvenni? 35 000Ft. Csak attól félek, hogy megadja magát.

2014. ápr. 5. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
A csövesekkel sok nyűg van, én inkább egy Orion Se 260-at keresnék, hasonlóan meleg hangszíne van az eredeti kapcsolásnak és pár ezer forintból a teljes kondenzátorcsere is megoldható, ha szükség van rá.
2014. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dreigang válasza:

EAG csöveset vettem anno 30-ért, 1964-ből (itt a régiséget is meg kell fizetni, ha szép állapotú). Magam szereltem át mindent benne (RCA-ról vissza DIN-esre a csatlakozókat, halódó Tungsram csöveket AEG-re stb.) Mikor mindez megvolt, szereztem egy szakit, aki beállította a gépet, találtam olyat, aki még ezeket rakta össze újonnan.

Szóval erre rá kell érni, és utána kell menni mindennek, emellett valószínűleg sosem lesznek tökéletesek: az enyém balansza pl. rendesen elcsúszott, az általam épített csöves RIA előerősítőnek pedig rendkívül magas a brummja...

Ennek ellenére mondhatni, hogy szinte fillérekből megvan az a berendezés, amiből az ember ZENÉT hallgathat, verhetetlen ár-érték aránnyal, műszaki antikvitás érzéssel, ja és minden hazai és saját gyártmány. A lánc végén egyelőre azért IMF dobozok muzsikálnak, de gondolatban már összeraktam a ládákat az idejében begyűjtött BEAG hangszóróimból.:-)

2014. nov. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!