Hyundai DLF4285 SMART tv készüléket hogyan kell netre kötni?

Figyelt kérdés

Vásároltam gy fent nevezett típusú tv-t, amit szeretnék rákötni a netre, de nem megy. Wifi kulcsom nincs, így UTP kábellel, LAN-on keresztül próbálgatom. Próbáltam routerrel is router nélkül is, közvetlenül a kábelnet modemjébe dugva is, de semmi. Sem IP címet, sem semmit nem lát a tv. A tv-n van dinamikus és statikus IP cím beállítási lehetőség is, de egyikkel sem megy...

Kézikönyv kb semmit sem ír, az "olvasd el a kézikönyvet" hozzászólások mgelőzése végett...:)



2014. ápr. 16. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak a routeren keresztül fog működni.

Lehet hogy a router beállításaiban valamelyik csatlakozási tiltás aktív.A készüléked úgy látszik nem kap ip címet... a net szolgáltatásod DHCP?

2014. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Deltakom-os internetem van. Sajnos nem tudom, hogy DHCPs-e.
2014. ápr. 17. 12:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Ötlet?
2014. ápr. 18. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit használsz számítógépet,abból a netkábelt rakd át a tv-be.Ha működik,akkor fix ip címed van kiosztva a csak a számítógépnek.Ha ez sem működik akkor a router beállításaiban ellenőrizd hogy nincs e bekapcsolva a MAC szűrés,ip szűrés...stb minden ami akadályozhatja a második készülék kábeles csatlakozását.

2014. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hali!


Úgysem működik sajnos. A router beállításoknál amennyire értek hozzá, ki vannak kapcsolva ezek amik akadályozhatják.

Viszont a szolgáltatómnál találtam egy olyan opciót, hogy +1000Ft/hó adnak egy külső ip címet. Akkor lehet, hogy ezt kellene igényelni?

2014. ápr. 21. 08:43
 6/6 anonim ***** válasza:

A szolgáltatótól kapott fix IP cím nem nagyon fog rajtad segíteni. Neked nem a szolgáltatói, hanem a saját LAN oldaladon van gond...


Nagyon tömören:

A kábel/ADSL modem megy a routered WAN portjára. A router LAN oldalát dugdosd az otthoni eszközeidbe, és a TV-be.

A routeren kapcsold be a DHCP-t.

Az otthoni eszközeiden és TV-n pedig válaszd a dunamikus címkiosztás ocpiót.

2014. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!