IPad Air (+keyboard), vagy MacBook Air 13"?

Figyelt kérdés
Tanulmányi célokra használnám, ezalatt szövegszerkesztés, diabemutató etc... Videókat is imádok készítgetni, és hosszabb távon gondolkodom. Egyébként ha a MacBook-ot nem is, de a többi laptopot képes kiváltani egy iPad Air?

2014. ápr. 22. 17:26
 1/6 zolis24 ***** válasza:

Ha minden képen Apple cuccot akarsz akkor várjál még vele, lehet wwdc-n újítanak a macbook-okon és akkor a jelenlegi modelleket ki akciózák.

Nem rossz az Ipad Air de azért nem merném azt mondani hogy kivált mindent a laptopokból, videót szerkeszteni, effektezni elég minimálisan lehet vele, főleg ha a video külső forrásból van.

Ha sulihoz szeretnél gépet akkor mindenképpen egy rendes laptopal jársz jól, macbook-on tudsz win xp,win7-et futtatni is.

2014. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs komoly szövegszerkesztési igényed, akkor kiváltja.

A prezentáció készítés már neccesebb.

Egy rakat szövegszerkesztő ráadásul ingyenes is. Ott van eleve az iWork csomag, amivel akár egy könyvtárban neten is tudod szerkeszteni a doksikat, amiket később az iPaden szintén tudsz szerkeszteni, megtekinteni.

Ott van még a google quickoffice-a. Az is egy alternatíva. Az közelebb áll a word-höz. De iPaden nagyon korlátozott. Az online google office-t még nem tudtam elindítani, de lehet, hogy csak megfelelő böngésző kellene hozzá.


Asztali gépen már évek óta a google office-t használom egyébként. Vagy a Libre-t. Kifejezetten nem szeretem az MS office-t, de ez az én heppem.

Igaz a google-t is azért kedveltem meg annyira, mert akár másik gépről is tudom szerkeszteni, hasonlóan az iWork-höz.


A kijelző mérete még lehet kicsit korlátozó tényező. Viszont az iPad könnyen hordozható, könnyebben, mint az MBA.


Komolyabb táblázatos dologra viszont lehet, hogy kevés lesz. Ez attól függ, hogy mit fogsz tanulni és ahhoz mit kell csinálni.


Egyébként most akciós az iPad az extremedigitalnal meg még talán az auchanban is. Legalábbis 3 hete még nagyon nyomott áron voltak, pl a 4-es 99e volt, a 32GB-os és a 4G-s 16-os 130e. A többi is hasonló áron volt. Az air-t nem tudom.


Tehát azt mindenképp vedd figyelmebe, hogy mi kell a tanulmányaidhoz.

2014. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jézusom, de nagy dilemmában vagyok... :D
2014. ápr. 22. 19:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Macbook Air.
2014. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sose legyen ennél nagyobb problémád... csak vicceltem, én azt nem tudom eldönteni, hogy Air-t vagy Pro-t vegyek.:D


Egyébként, ahogy már írták, sok mindent tud az iPad Air, de azért vannak dolgok, amiket csak egy laptopon lehet/kényelmes csinálni. Tehát teljes mértékben biztos nem váltja ki, filmet nézni, netezni tökéletes, de munkára én nem nagyon használom, e-maileken kívül.

Egyszerűen kényelmesebb a laptop.

2014. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Macbook Air, én is most tervezzek venni egyet :)
2014. máj. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!