Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szoftveres (pl ddj sx) vagy...

Szoftveres (pl ddj sx) vagy rendes (cdj, djm) dj szett a jobb?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, életembe nem mixeltem még rendes dj szettel, csak egy pioneer djm 350-el volt(és azzal azért tudtam mixelni laptopon rendesen), de cd lejátszókkal még nem csináltam soha. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen dj komplett dj szettet ajánlotok, akár használtat is, és lehetőleg PIONEER-t! Illetve, hogy a szoftveres vagy rendes verzió a jobb? A DJ szettre max 400-450 ezrem van összesen.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2014. máj. 6. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ennyi pénzt látatlanban el kellene költened. Kicsit olyan a dolog, hogy soha nem ejtőernyőztél, de rögtön az egyik legjobb felszerelést megveszed. És főleg ha új, és nem tetszik elbukod a pénzed nagy részét.

A válasz egyértelmű, nézd meg mit használ minden DJ: cd-t.

Na oké, páran laptopoznak, de az a kevesebb.


Ha van lehetőséged menj el valamerre, próbáld ki, sok helyen ki vannak rakva. Aludj rá párat, ne úgy legyen, hogy ez egy múló hóbort. És a végén: Ne ebből akarj megélni. Csak annyit tudni, hogy te DJ vagy borzasztóan kevés, és szégyen szemre páran megélnek belőle, de szerencsére kikopik a dolog, és megmaradnak a rendes munkával rendelkező hobbi dj-k, illetve a tényleg tehetséges, zeneileg képzett producerek.

2014. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ebben igazad van, hogy minden dj szinte cd-t használ!

Viszont azzal nem értek egyet, hogy ne tudjak megélni belőle. Bármit megtudok csinálni, ha én azt akarom, példa is volt már rá, de az nem zenéléssel kapcsolatba volt. Hobbi terén szeretnék elsőnek én is zenélgetni, járni házibulikba, miután 18 éves leszek elmenni dj fősulira és akkor onnastól meglátjuk mi sül ki a dologból. Tudom, hogy Magyarországon Dunát lehetne rekeszteni annyi ''DJ'' van itt, de azért vannak kivételek akik kezdeni is akarnak valamit magukkal komolyabb téren is!

2014. máj. 6. 14:02
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom jól, hogy nem csak mixelni kell (mert sokan azthiszik, hogy összemixelnek 2 zenét és akkor DJ-k SYNC-el azt azért hozzáteszem), producerkedni is kell, meg kell tanulni különböző zeneprogramoknak a használatát, hogy mi, hogy is van!
2014. máj. 6. 14:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha kezdeni akarsz valamit, akkor a DJ-zés teljesen másodrendű. Írj/remixelj zenéket, egy jó szoftver, egy gép, egy stúdió fejhallgató, és egy prémium hangkártya kell hozzá kezdésnek. Meg persze a tehetség sem hiányozhat. Tanulj hangszert, stb. Ha ezek megvannak, van esélyed, hogy legyen belőled valaki. A híres DJ-k is a producer munkákból lettek híresek, nem a play gomb nyomogatásból. Azt egy majom is meg tudja tanulni egy félmilliós DJ cuccon. Ritmus érzék kell hozzá más nem.

Ez a hozzáállás, hogy elköltök félmillót és majd én leszek a DJ pont oda vezet, ahova nem akarod. Teljesen rossz oldaláról indulsz neki.


Ellenben, ha azt mondom, és felvállalod, hogy szüleim megtoltak pénzzel, vagy árultam drogot és sok pénzem van, vagy dolgoztam 5 éve és erre akarom elkölteni meggondolatlanul mert tetszik, szíved joga. Lehet. Max eladod. Veszít az értékéből 150-200at, te szórakoztál egy jót, haveroknak elmondhatod, hogy te vagy a DJ, de semmi több, és garantálom, hogy ennél semmi több nem lesz.

2014. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A második esetben két darab CDJ 350-et javaslok.
2014. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezt így gondolom én is ahogy te írtad.

Nem lesz könnyű, de ha más is megtudja, akkor én miért ne? Van ritmusérzékem, igaz remixeket, mixeket nem csináltam még. De ami késik nem múlik!

Nem rögtön akarok én félmilliós cuccot venni, de azért Pioneer-nek örülnék a legjobban. Igaz, hogy drága még használtan is, de nem hiába!

Még egy kérdésem lenne hozzád:

Electronicstar-n sok hangfal szett van ami olcsó és nagyon jó (vélemények szerint). Valami jó hangfalszettet, erősítővel együtt, akár még mélynyomóval együtt linkelnél? (Persze Electronicstar-ról ha lehetséges) Válaszaid alapján értessz a DJ-zéshez mit is célszerű megvenni, gondolom a hangtechnikában is tudsz! Kösz előre is!

2014. máj. 6. 14:33
 7/11 A kérdező kommentje:
Max, 75 ezerbe! :)
2014. máj. 6. 14:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nézőpont kérdése: én már nem veszek cd lejátszókat, mert meguntam, hogy állandóan írni, listázni, újra írni, stb, és ráadásul annyi lemezzel járni, már már átláthatatlan.

A szoftveres dolgot viszont csak akkor javaslom, ha már dolgoztál rendes cuccal (cd avagy bakelit)

Kezdőnek én még mindig cd-ket javaslok. Nem is fontos ennyi pénzt elkölteni. Pláne hobbi szinten, főleg otthonra.

Vegyél mondjuk két db 200-ast, és mellé valami keverőt. Ez 200-ból kijön, és ha később úgy van, tudsz indulni bármilyen irányba

2014. máj. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Electronicstar-on semmi használható hangtechnika nincs.

Mind kínai gagyi

2014. máj. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor honnan vegyek?
2014. máj. 10. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!