Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A dvd lejátszóm nem támogatja...

A dvd lejátszóm nem támogatja a HD-s DivX filmeket. Nekem sok HD-s filmem van DivX formátumba. Mit csináljak, hogy lejátssza valahogy?

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:

azt hogy buta vagy... HD film nincs divxben... erről ennyit.


.mkv a hd kiterjesztés

2009. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de igen is léteznek bb-rippek. van egy program talán nem rég írták egy hasonló kérdésben de nem találom:S
2009. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A hd az annyit tesz h 16:9 én úgy tudom. Sőt csak ez lehet a baja.
2009. dec. 27. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, rosszul tudod. A 16:9 annyit tesz, hogy akkora a film képaránya. A normál TV-knek, amik képcsövesek általában 4:3-as. A 16:9 szélesvásznú, tehát nem lesz fekete csík alul/felül. A HD felbontású film/kép minimum 720 pixel magas, ehhez általában 1280 pixeles szélesség tartozik. Ezt hívják 720p-s felbontásnak. A Tesco-s lejátszónk-kal is le tudom játszani a BRRip-elt filmet, em tudom mi gond lehet vele...sima divx-ről van szó. A képarányt meg át lehet állítani, csak akkor lesz fekete szegélye a képnek.
2009. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet HD felbontású cuccot DivX-szel tömöríteni, csak nincs értelme. Erre az x264-et találták ki, és ahogy az előttem szóló mondja az ehhez tartozó .mkv konténert. Az asztali játékos 720 képpontnál szélesebb videót nem fog lejátszani (hiába van olyan konténerben, amit lát a masina (avi, mpg)).

Annyit tehetsz, hogy újratömöríted leméretezve 720x404 képpontra (16:9), és azt vinni fogja.

2009. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvasmány a BDrip-ekről:

[link]

2009. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!