Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autó hangrendszer bővítés?...

Autó hangrendszer bővítés? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Van egy Citroen c4 vts típusú autóm és szeretném benne a hangminőséget javítani. Én arra gondoltam, hogy vennék egy hangszórószettet bele(kifejezetten ebbe az autóba gyártott Pioneer hangfal szett), mivel a gyári eléggé gyenge, de a gyári fejegységet nem szívesen cserélném ki, mert átalakító kell hozzá, beépítő keret, meg némelyik magnó összezavarja az autó computerét is, meg a gyáriba már megcsináltam az AUX kábel csatlakozást is.. Szerintetek mennyit változna a hangminőség? A gyári fejegység egy Blaupunkt RD4-es 35w teljesítménnyel.

Hangszóró szett link: [link]

Gyári fejegység link: [link]

Válaszotokat előre is köszönöm.


2014. máj. 10. 01:10
 1/5 Osynho ***** válasza:

Ettől a fejtől sokat nem érdemes várni. Szóval nem érdemes ilyen drága hangszórót kötni rá. Egyrészt ennyiért kapsz jobb hangút, másrészt meg nem kell feltétlenül típusba gyártott hangszóró. Le kell mérni, hogy befér-e az adott példány és kész. Vagy kiemelőgyűrűvel bármilyen 16-os szett.


A másik, hogy a gyári hangszórók feltételezem érzékeny, papírmembrános darabok. Namost ez a Pio cucc 89 dB /1 Watt/1 méter érzékenységű (legalább is ezt találtam hirtelen). Szóval még az is lehet, hogy halkabb lenne, mint a gyárival, vagy a fejegység torzítana.

2014. máj. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És hogyha vennék egy olcsóbb hangszóró szettet, meg egy fejegységet akkor jobb lenne?

Én ezekre gondoltam:

Hangszóró: [link]

Fejegység: [link]

2014. máj. 10. 09:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy lehetséges, hogy már az a fejegység önmagában szebben szólaltatná meg a hangszórót?
2014. máj. 10. 09:23
 4/5 Huszti Tibor ***** válasza:
Szia! A blaupunt fejegységek nem is annyira roszzak mint gondolnánk és sok autó van amiben maceráns és költséges kicserélni a fejegységet.Anno nekem volt egy viszonylag kis teljesítményű és érzékeny első szettem ami kisebb teljesítménnyel is elég hangos volt és a minősége miatt sem kellett szégyenkezni.JBL CS 2165-ös szett volt.Van egy új fent az OLX.hu-n : [link] ár-érték arányban nagyon jó szett,ezt tudom ajánlani!Ha új akkor még egy jópár órát járatni kell hogy megjöjjön a hangja de utánna biztos meg leszel vele elégedve.Üdv:Tibi
2014. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Huszti Tibor ***** válasza:
Persze előtte érdemes leellenőrizni hogy biztos 17-es-e az első hangszóró az autóban de gondolom igen hisz te is a 17-es pioneert nézted.
2014. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!