Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy házimozim 5-éve bontatlan...

Egy házimozim 5-éve bontatlan csomagolásban van, +dvd, + 2 db hangfalam,2db nagy teljesítményű erősítőm, nem használom, tönkre megy-e állásában? Meg a számító gépem amit 2 éve nem használtam és egy monitor+tv szintén erre a sorsra jutnak?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 05:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem valószinű, hogy tönkremennek, bár esetleg a dvd lejátszó ékszijának jót tenne ha nem egy állásba pihenne évekig. Ugyanúgy a PC beépitett gombakkuja is lemerülhet, de azt is lehet cserélni.
2014. máj. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem használod őket attól még az alkatrészek öregednek és a jellemzőjük megváltozhat. Az ellenállások értéke és főképen a kondenzátorok kapacitása megváltozhat , persze ehhez az 5 év még nem olyan hosszú idő.
2014. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szakszerűen tárolod (nem mínusz 30 fokban, meg +50-ben, meg nem párásodik durván), alapvetően nem para.

Az igaz, hogy állásában is hasonlóan öregszenek az elektronikus alkatrészek, de nem jobban! :) 2 év szinte semmi... talán néhány mozgóalkatrésznek néha jót tenne némi használat.

2014. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5 év sem gáz.
2014. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Üdv.:Akkor mit tegyek,hogy a kondik ne száradjanak ki és az ellenállásoknak se legyen problémái. Néha helyezem áram alá őket?Elég ha ,csak a hálózati csatlakozóba,csatlakoztatom?Vagy néha helyezem üzem alá, őket,ha igen milyen időnként??
2014. máj. 14. 13:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy használod vagy nem.


A kérdésed az volt, hogy ha nem használod tönkre megy-e a házimozid a monitorod STB...


Ha használod ha nem az alkatrészek öregednek és egy idő után már működés képtelen lesz. Egy példa- tavaly vásároltam egy a utcánkba lakó öreg házaspártól egy régi hagyományos mosógépet, azt mondta az öreg semmi gond vele igaz már évek óta nem volt használva viszont legutóbb még tökéletesen működöt. Elmentem hát az öreghez aki be is kapcsolta meg szerette volna mutatni, hogy a mosógép működik - de a motor csak zúgott és nem akart forogni. Mivel az öreg szerint legutóbb még működöt kicseréltem benne a kondenzátort ,a mosógép azóta is tökéletesen funkcionál. A kondenzátor elvesztette kapacitását az évek alatt annak ellenére, hogy nem volt használva.


A kérdésedre a válasz:

Ha nem használod őket akkor is tönkremehetnek egy idő után (ez lehet 5 - 10 vagy akár 20 év is ez az alkatrész minőségtől függ)

pláne ha olcsó kínai alkatrészer vannak benne. Használni kell azért vásároltad őket nem?


Használat közben is öregednek az alkatrészek.

2014. máj. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az igaz, hogy állásában is hasonlóan öregszenek az elektronikus alkatrészek, de nem jobban! :)"


Ezt írtam már. Szóval semmit, ilyen szempontból mindegy, hogy néha be vannak-é kapcsolva! Ugyanúgy öregszenek az alkatrészek.

2014. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem: nagyon szépen köszönöm a válaszokat,igazán tanulságos válaszokat kaptam.További szép délutánt és kellemes estét kívánok mindenkinek.Üdv.:
2014. máj. 15. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!