Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen notebookot vegyek, ami...

Milyen notebookot vegyek, ami hardverileg is jó meg jól is néz ki? (KINÉZET FONTOS,250ezer Ft körül, többi lent)

Figyelt kérdés

Szeptembertől elkezdem az egyetemet és kéne egy laptop. kb 250ezret szánok rá, de sokkal többet nem szeretnék. Többnyire átlagos felhasználásra kéne (internet, HD-s youtube nézés), de fontos az, hogy Photoshopot és videovágókat is jól futtassa és még JÓL IS NÉZZEN KI! pl. Asus N550JK. A probléma ott kezdődik, hogy van olyan konfigurációval, hogy 16GB Ram és 2GB grafikus memória vagy pedig csak 8GB RAm viszont 4GB grafikus memória. és ennél a pontnál veszek el teljesen. Melyik a jobb? vagy kell egyáltalán 16GB memória vagy fontosabb a +2GB grafikus memória? vagy másik a processzor: egyikben intel i7 1.8GHz a másikban meg i5 viszont 2.8GHz. itt is melyik a jobb?

az is jó ha linkeltek egy oldalt ahol ezt leírják, de a személyes tapasztalatokat is nagyon szívesen fogadom.

a válaszokat előre is köszönöm!



2014. máj. 15. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az i7 1.8 Ghz felső kategóriás energiatakarékosságra (hosszú akkumulátoros használatra optimalizált proci, 15 watt) i5 2.8 GHz meg teljesítményre optimalizált (35 watt, elsősorban töltős használatra).



Alkalmi vidószerkesztéshez 130 ezres notim is teljesen jó (Asus x550cc i3-3217u 4 GB RAM, 2 GB GT720M videókártya, 500 GB HDD). Az alsókategóriás hardveres videokártyáknál jobb csak csúcs számítógépes játékok kell, 2-3 órás filmet a gépem 1 h alatt konvertál, egy 2-3-szor annyiba kerülő csúcshardver meg 20 perc alatt.

2014. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Viszont ha az összevágott anyagom videókamera fullHD mp4 formátumában marad (amit TV, számítógép, tablet... alapban lejátszik) és csak összevágom, akkor meg nincs konvertálás, és az nagyon gyors a legolcsóbb 80 ezres notebookon is.
2014. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ! ezzel sokat segítettél. tehát akkor ha nem játszani akarok nem kell mindenből a legjobb, viszont még az is fontos lenne, hogy minél tovább bírja feltöltés nélkül. ezek a gépek kb. meddig bírják normál használat mellett? (officeban szerkesztés, internet) csak mert azt tudom, hogy az újabb macboo air az akár fél napot is bír, de ezek az alsókategórjás gépek nem hiszem.
2014. máj. 15. 13:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Cél az, hogy a prioritásaidnak leginkább megfelelő gépet válaszd.


Pl. faternak 110 ezerért Toshiba Satellite M50D-A-10W (AMD A4-5000 CPU)-s gépet vettem. Prioritás volt elegáns külső (fémborításos), csendes működés (15W miatt szinte be se kapcsol a venti), könnyű súly (nincs bent DVD se...), (MacBook-s minőség érzet), mindennapi dolgokhoz (irodai programok, böngészés, videó, kép nézegetés) teljesen jó, hogy ne legyen túl jó üzleti gép csak kis aksija van de még ezzel is elmegy 6 órát, játékokhoz viszont gyenge lenne. Az én 130 ezres Asusom (fémes hatású) műanyagborítása strapabíróbb, de nem annyira szép, játékokat jobban viszi, annyira nem patent az összeszerelése mint a Toshibának (hozzá képest egy nyekergő sz..r), ventije többször bekapcsol, új játékokat saját HDReady képernyőjén közepes felbontásban viszi, de ilyenkor zúg már a venti, csak 3-4 órát bír.

2014. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! nekem a játék egyáltalán nem fontos! van játékkonzolom szóval ha játszani akarok az engem kielégít. ahogy már irtam szeptembertől fogom kezdeni az egyetemet (még nem tudom hova vesznek fel, de valamilyn mérnők szak lesz) és oda kell egy notebook. szóval az átlagos felhasználás mellett Photoshop amit még használni szoktam+ lehet későbbiekben még CAD programot fogom. ehhez kell nekem egy jól kinéző gép mert ez nagyon fontos számomra (és igen a fémet én is előnyben részesítem) + jó lenne ha ezt a 4év egyetet kibírná. ja és még az üzemidő ami fontos mert nem akarom 2-3 óránként töltögetni. az hogy 4 vagy 6cellás egy akkumulátor az mit jelent?
2014. máj. 15. 15:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy nagy bevásárlóközpontban nézz meg pár kiállított gépet hogy "karosszériára" melyik jön be legjobban. Ugyanabba a kaszniba tesznek 100 ezres és 400 ezres vasat is. Túl drága gépet kár venni, mert 2 év múlva a mostani felső-közép kategóriás gép is, akkori belépő szintű lesz, csúcshardver helyett ha sokat hurcolod akkor érdemes saját hibás károkra is biztosítást kötni (pár 10 ezer forint).

200 körüli vasban legyen I5 energiatakarékos (U) proci, 1 TB HDD, 8 GB RAM, GT740M vagy jobb, drágább gépben SSD.


Pl. nekem faterom Toshiba M50-ének kasznija nagyon tetszik, (ebbe a kaszniba is tesznek 450 ezres vasat, i5-4200u, 16 GB RAM, 1000 GB SSD, GT740M). E kaszni előnye könnyű, ergonomikus, szép, fémtől minőségérzet, jól összeszerelt, 15,6-os szép képű képernyő, de hátránya is van, drágább kivitelekben is csak 3 cellás aksi, ami a gép burkolatán belül van (nehezebben cserélhető), a fém kényesebb mint a műanyag, a csillogó képernyő bár szép erős napfényben a mattnál kevésbé olvasható.

2014. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát nem tudom a Toshibáktól mindig féltem. Valamiért inkább az Asus vagy a Dell jön be (egyébként Apple fan vagyok csak sajnos most nincs 400ezrem egy gépre). egyébként valószínű az lesz, hogy bemegyek valahova és megnézem, csak hát ott ugye nem annyira tudom kipróbálni azokat a funkciókat amiket használok + azt se tudom meg, hogy mennyi idő alatt merülnek le.
2014. máj. 15. 15:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Magamnak én is korábban is Asusokat vettem, a mostaniak fémes hatású műanyag borítása is azért elég szép.

Igazából boltban elég az ha esztétikai, ergonómiai szempontból megnézed a kasznit. A sok cellás sok wattórás aksik a jók, írják hogy mennyit bírnak.

2014. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
2014. máj. 15. 17:41
 10/11 FÁ04 válasza:
akarmilyet vegyel csak ne :::Hp,Toshiba,Asus-t ezek igen rosszak amugy legjobb a lenovo komolyan
2014. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!