Melyik a legjobb konzol?

Figyelt kérdés

Teljesen tapasztalatlan vagyok a konzolok terén, így nehéz eldönteni hogy a Playstation, Xbox, vagy a Wii oladlára álljak. Azok alapján amit hallottam a PS4 jóval megelőzi a one-t ár-érték tekintetében és alig láttam pozitív kritikát a Wii U-ról. A wii mellett igazán csak a Mario Kart és a hozzá hasonló címek állnak, de sose próbáltam őket, szóval nem tudom hogy milyen célközönségnek szólnak (én 17/f vagyok). A PS és Xbox exkluzív címeit nem ismerem túlzottan, eltekintve a Titanfalltól és egy-két társától.

Egyáltalán megéri teljesen kezdőként next-gen konzolt venni?

Persze minél kisebb keretből szeretném megvalósítani a dolgot, de nem akarom hogy a minőség rovására menjen.


A válaszokért előre is köszi! :)



2014. máj. 18. 13:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Még talán az lehet fontos szempont hogy melyiknek milyen multiplayer címei vannak. ^^
2014. máj. 18. 13:40
 2/10 anonim ***** válasza:
A népszerű játékokat CoD stb kiadják mindkét platformra, a pár exkluzív címet leszámítva nem biztos, hogy az kell a fő választási alap legyen melyikre mi van.
2014. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2


Akkor mégis szerinted mi számít egy JÁTÉKKONZOL esetén, hogyha nem az, hogy milyen játékok érhetők el rá?

Ahogy te is írtad, sok játék kijön mindkettőre, de pont ez miatt az exkluzívok alapján kéne dönteni.


Kérdező:

Wii-t vagy szereti valaki, vagy nem, ezt csak te tudod, de egy teljesen másfajta konzol, mint a többi, így lehetetlen összehasonlítani őket.


Xbox vs PS-nél elsőnek el kéne dönteni, hogy melyik generációt akarod. Az újabb generáció természetesen jobb grafikájú játékokat futtat, és míg PS360-ra valószínűleg max 2 évig jönnek már csak a játékok, addig az újabb generációval 2020-ig simán jönni fognak az újabb játékok.

Viszont jelenleg jóval drágább maga a konzol és a játékok is, és most azért még nem olyan nagy szám egyik konzolra sem a játékfelhozatal.


Az előző generáció már feleannyiba sem kerül, mint a mostani, a játékok is olcsóbbak újan is, arról nem is beszélve, hogy használtan milyen olcsók a játékok, illetve PS+ és Live Gold-dal is kapod az "ingyen" játékokat, szóval mindenképp olcsóbbra jössz ki a régi generációval, és rengeteg játék van már rájuk, amiket PS4-en és Xbone-on nem futtathatsz, csak majd később lehet streamelni a játékokat, de arról még nem tudni, hogy hány játékot lehet majd így futtatni, meg melyikeket, mennyiért, stb.


Ha eldöntötted, hogy melyik generáció, akkor már csak azt kell eldöntened, hogy melyik konzol mellett döntesz.


PS3 vs X360:

- PS3-ra sokkal több exkluzív van

- PS3-on ingyenes a multi

- PS3-on a PS+-al sokkal több és jobb "ingyen" játékot kapsz


Igazából egyértelműen a PS3 a nyerő, de ha neked mindenképp a Forza, a Halo meg a Gears of War jön be, akkor jobb választás az X360, hisz az sem szar, multipaltform játékok ugyanúgy futnak mindkettőn (a nagyon régi játékok meg még jobban is boxon).


PS4 vs Xbox One:

- PS4 olcsóbb (bár azóta már bejelentették a Kinect nélküli One-t, szóval lassan mindkettő ugyanannyiba fog kerülni)

- PS4 erősebb

- PS4-en kivétel nélkül az ÖSSZES multiplatform játék jobban fut, magasabb felbontás mellett, magasabb FPS mellett, stb (az már más kérdés, hogy lehet a box sem csúnya, de ugyanannyi pénzért hülye lennék a gyengébbet venni)


Tehát csak a "tények" alapján itt is jobb a PS4, de még elég kevés az exkluzív játék mindkettőhöz, és az lesz majd a legfontosabb, de majd csak később fogjuk meglátni az exkluzív játékfelhozatalat (bár Sony-nak több a belsős stúdiója, és eddig is PS3-ra jött ki a több exkluzív, de lehet Microsoft majd összekapja magát, szóval ezt tényleg csak az idő fogja megmondani).

2014. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez a next gen, nem is annyira Next Gen mint ahogyan azt behypeolták. Hardverileg nincs nagyon nagy különbség egy ps3 és egy ps4 között ami meglátszik abban, hogy ps3-n 720p-ben és 30 fps-el tolhattuk a játékokat, míg ps4-en 790p-ben és 30fps-el, miközben 1080p-t és 60 fps-t mondott a Sony.
2014. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ps3, X360 hasonló világ, Wii egy teljesen más világ, ha szereted a Nintendo játékait, akkor vegyél Wii-t. Arra is vannak mai játékok, vannak lövöldözős játékok, és a legjobb, hogy Te célzol, nem pedig gombokkal lősz. Mozgásérzékelős kis cucc, a legolcsóbb 7. generációs konzol.


Ha a Wii nem jön be, akkor inkább Ps3. Sokkal jobb exklúzív játékok vannak Ps3-ra, mint X360-ra. (Beyond, Last of Us).


Wii U:


Van Wii U-m, nagyon jó konzol, jó és vegyes játékkínálat, és bár nincs minden rendben, de a kritikák egy része nem igaz! :)

2014. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kezdő vagy akkor ps3 vagy xbox 360. Mivel rengeteg játék van rájuk + még 2017ig lesznek is újak, nem olyan drágák mint az újabb konzolok, a játékokat is ugye meg kell venni, az is rettentő sokba kerül.

Én szerintem egyelőre nem éri meg ps4-et meg xbone-t venni, majd 3-4 év múlva talán.

Nekem Ps3-ra esett a választás miután az exkluzívokat megnéztem mindkét konzolra hogy mi van, számomra egyértelmű választás volt a ps.

Wii-m is van, nem Wii U, csak sima Wii, ez partykonzol, szilveszterkor meg sörözős bulikhoz tökéletesen passzol, de magamban nem játszok vele soha. :)

2014. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 VTFeri válasza:
Szerintem a Wiiu a legjobb, és megéri mert elég jó konzol.
2014. júl. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes nextgen konzolt venni, maga a gép nem drága(már akinek), de a játékok hozzá borzalmasan drágák (pl gta5 konzolra 20e, számítógépre 12e, vársz egy pár hónapot és steamen már csak 5-6e ft)


Fizetős a multi ami megint nevetséges és drága, főleg ilyen játékárak mellett.


Nekem is van konzolom és barátaimnak is (nem next gen), de alig használjuk, inkább gépen játszunk. Megvette mindenki, hogy majd feljárunk egymáshoz és játszunk együtt, de ezt csak 1x csináltuk mert borzalmas volt az osztott képernyő.


Lövöldözős játékhoz sem olyan jó a konzol, meg lehet szokni a kontrollert, de egy egér-billenytűzet kombó mindig jobb lesz.


150-200e forintért már tudsz venni normális pc-t vagy laptopot amin magas grafikával futnak a játékok, és később sem jön olyan rosszul (főleg mivel mindjárt kezded az egyetemet, de én pl gimiben is gépeltem(már aki megengedte))

2014. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Krisipoke ***** válasza:

Ha nem lennél biztos, hogy milyen célközönségnek való, vagy kik élvezik a Nintendo címeit, csak annyit tudok mondani, hogy ez tényleg kortól független. Én pl. 23/f vagyok, és imádom őket, és a legtöbb ismerősöm is ilyesmi életkorban van, aki ezekkel a játékokkal játszik. Ugyanakkor, mivel a legtöbb Nintendo címben nem nagyon van véres erőszak, ezért egy fiatalabb korosztály is szívesen játszik vele, ahogy sok, ilyesmitől elforduló lány is. Bár nem tudom, sokszor azt látom, hogy ilyen 12 éves gyerekek azért játszanak CoD-dal és társaival, mert az a "menő", attól lesznek "felnőttesek".


Egyébként meg a 3DS a legjobb konzol, szerintem ezzel nem is nagyon lehet vitatkozni.

2015. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
WII: olcsó , jó kaland játékok , király szülinapokra meg ha nagyon single playeres gyerek vagy , vicces , és nagyon mókás , rengeteg exklúzívval Wii u:le tudja játszani a sima wiis játékokat ezzel ennek a platformnak van a legnagyobb játékkínálata.Vannak rá király címek amik lélegzet elállítóak pl: xenoblade chronicle X (emivel vagy 100 órát lehet játszani unatkozás nélkül) , ez a legolcsóbb next gen-es konzol és ezen vannak az ilyen király játékok pl: splatoon , mario kart 8 //// Nekem személy szerint mind a 2 megvan és szerintem a legjobb ha egy wii u-t veszel mert azon tudod játszani a wii-s játékokat , és 1 konzolban 2 konzolod van. van a wii u-ban egy külön wii-s menü ami simán letudja játszani a wii-s címeket /// az xbox egy szar (csak a halo meg a gears of war éri meg) , a ps meg csak úgy van , jó is meg nem jó is ./// Vagy ha eggyiket sem akarod akkor várj 1 évet és megjön az nx (bár szerintem nem lesz valami nagy szám , nem fogom beszerezni)
2016. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!