Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy autórádió két hátsó (2x...

Egy autórádió két hátsó (2x 45W jobb és bal) kimenetére szeretnék kötni egy db mélyhangszórót úgy, hogy 90W-al tudjam azt hajtani. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Elnézést a kérdésért, elõfordulhat, hogy lehetetlenség. :)

2014. máj. 23. 00:30
 1/4 dirtboy ***** válasza:

ott kezdődik a dolog hogy 2x45watt nem jön le róla,ezek kamu adatok amiket az olcsóbb fej gyártók kezdtek el mert minden amatőr a wattokat lesi,így már a nevesebb gyártók is csinálják hogy ne legyenek hátrányba.


passzív mélynyomó hajtásra fejegységek alkalmatlanok,nem lesz semmi dinamika és csillapítása a mélynek mert nem fogja bírni fogni a membránt.

olcsón lehet már kapni használt erőt,azzal hajtsd mélyet.

2014. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszönöm a választ! Igazából nem kéne nekem, hogy üvöltsön, csak szóljon hátul valami. Nemtudom megvegyem-e azt a hangszórót, volt már egy ilyen az autómban, "mélynyomó" néven 4 ksi hangszóró volt egy kis ládában, fogalmam sem volt a teljesítményéről, impedenciájáról, annyira szólt, amennyire nekem kellett, ezért gondolkodtam most ezen, hogy esetleg szólne-e annyira így....
2014. máj. 23. 12:12
 3/4 dirtboy ***** válasza:

az nem tudom mi volt de mivel a mély hang alacsony frekvenciás azért hogy hallhatóan le tudja sugározni a hangszóró a membránnak viszonylag nagy felületűnek kell lennie.

tehát a 4kis hangszóró elég furcsa dolog.


ha egy kis mély hangra vágysz de nem sokkra akkor vegyél egy 25cm-es, zárt ládás mélyet.

az elég kis helyet foglal és lesz hallgató alacsony frekvenciád is.

2014. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Osynho ***** válasza:

Fejre nem kötünk subot! Akkor se, ha csak a szóljon valami a cél (bár ezt sosem értettem). A fej 2 csatornáját nem lehet hidalni (illetve kevés kivétel van erre).


Rossz minőségű 15W-okról van szó, amik egy pici házba vannak bezsúfolva, cérna kábelen kapnak áramot és 10A-es biztosíték jelzi, hogy lófing a teljesítmény. :)


10e alatt kapsz erősítőt, amivel már lenne értelme a dolognak.

2014. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!