Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nyertem egy működésképtelen...

Ashara kérdése:

Nyertem egy működésképtelen ebook olvasót kitöltetlen jótállási jeggyel. Valakinek van ötlete, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Legalábbis nem vagyok teljesen biztos benne, hogy működésképtelen, lehetséges, csak én vagyok béna, bár kicsi rá az esély.


Nyertem a mai napon egy Alcor Saga ebook olvasót. A használati utasítása wc papír helyettesítésére még talán alkalmas, de mivel a legnagyobb információtartalma az, hogy a lapozáshoz használjam a nyíl gombokat, ezért sokra nem mentem vele. A dobozáról annyit legalább le tudtam olvasni, hogy körülbelül 3 órát kellene tölteni, aztán bekapcsolt állapotban a számítógéphez csatlakoztatni, hogy rátöltsem a fájlokat.


Így is tettem, bár az állapotjelző led narancsból fél óra után zöldre váltott, de azért a töltőn hagytam 3 órát, ne ezen múljon már a dolog... Csakhogy nem hajlandó még mindig bekapcsolni. 3 másodpercig ég az állapotjelző led, aztán kialszik, a képernyőn pedig semmi változás nem történik. Nem ismeri fel a készüléket sem az asztali gép, sem a laptop. De még csak annyit sem, hogy valamit csatlakoztattam, semmit. A reset gombot hiába nyomkodom a készüléken, semmi változás. Szóval most vagy én vagyok informatikai analfabéta, vagy ez rohadtul nem akar működni.


És még a hal a tortán, hogy a jótállási jegyet lusták voltak kitölteni. Gondolom, ha így vinném el a szervizbe, komplett hülyének néznének, vagy egy jót röhögnének jobb esetben, és mellékelnének mellé egy számlát is, ha javíttatni akarnám. Mellesleg abban sem vagyok biztos, hogy én ezt egyáltalán használni akarom, de így még el sem adhatom. A verseny szervezői támogatóktól kapták a kiosztott ajándékokat, úgyhogy náluk nehezen reklamálhatnék, ráadásul bunkóságnak is tartom.


Szóval van bárkinek bármi jobb ötlete azon kívül, hogy hajítsam ki az egészet az ablakon? Vagy mégiscsak én bénázok el valamit?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. máj. 30. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáltad már úgy bekapcsolni hogy a töltőn van?


Egyébként vedd fel a kapcsolatot a szervizzel, nem hinném hogy elküldenek, illetve tanácsokkal is ellátnak. Nálam volt egy ilyen készülék pár napig, azzal semmi gond nem volt, egész jó kindle másolat, bár a háttérvilágítás hiányzott nekem.

2014. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, töltőn is próbáltam bekapcsolni, illetve most már tegnap óta folyamatosan töltőn van, hátha az akksi volt gyenge, de ugyanúgy semmi. Rendben, lehet megpróbálom a szervizt, köszi.
2014. máj. 31. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!