Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy ének mikrofonom de a...

Van egy ének mikrofonom de a felvétel készítés túl zajos mi lehet a probléma? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Van egy mikrofonom egy boltban kapható Jack dugós dinamikus mikrofon.Nem profi,de nem is gagyi énekmikrofon!

Viszont mikor számítógép integrált alaplapi hangkártyához

csatlakoztatom (gondolom nem a legjobb választás)

a felvétel nem csak, hogy halk,de zajos is!

Szercseg sistereg a háttérben amit gondolom a számítógép hangkártyája okozhat!

Nem használok előerősítőt sem de nem is ez lehet különösen a probléma! Mert attól még kéne elfogadható normál hangerejű felvételt készíteni!



2014. jún. 7. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Na akkor tisztázzunk pár dolgot.


Énekmikrofon, vagy beszéd mikrofon?

A felfüggesztés és a karakterisztika szempontjából fontos.


Ha jack dugós(tehát aszimmetrikus a kimenete) jó már nem lehet... Szóval szerintem ezzel félig meg is van válaszolva a kérdésed...


A gép hangkártyája nagyon rossz választás, ugyanis ad1 zajos, ad2 20dB-es szintemelés szükségeltetik, hogy 0dB-re hozd a mikrofonod hangját.


Az előerősítő használata dinamikus mikrofonoknál kb elengedhetetlen. Jó nagy erősítésű, teljesen szimmetrikus differenciál erősítővel rendelkező előfokot szokás a miki után tenni.

2014. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először is egy Vocal mikrofonról van szó!

Nem gagyi no name gyártmány,de nem is akg!


Az,hogy halk nem különösebben érdekel mert előerősítővel tudom később kompenzálni!

Engem a szercsegő zaj idegesít felvétel alatt,még csatlakozáskor is kihallani

Nem kell fizikát tanítani,nem sértésnek szánom!

Csak ötletek érdekelnének!

2014. jún. 7. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Minek kérdezel, ha gyakorlatilag utána megmagyarázod nekem, hogy igenis neked van igazad?


Nem értesz hozzá, de semmi baj, mindenki így születik, csak sokan nem ennyire elutasítóak ha okítani próbálják.

2014. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De különösen nem írtál semmi használhatót, csak ez nem jó az nem jó!

Nekem megoldás kellene!

2014. jún. 7. 17:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Te amúgy tudod értelmezni amit leírsz, meg amit írnak neked?


Azt írtad valószínáleg a hangkártyád miatt zajos a mikrofonod.

MEgerősítettelek benne, amiatt.

Mi a további kérdés?

Szeretnéd a zajmentesíteni a rendszered? Szerezz egy normális hangkártyát!

Mi a további kérdés?


Most vagy sikerül felfogni, hogy az a cucc amid most van nem alkalmas arra amit szeretnél, vagy így jártál.

2014. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!