Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Műholdvevő megrázott! Lehet...

Minden xD kérdése:

Műholdvevő megrázott! Lehet nagyobb bajom? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Ma délután elfújta a szél a parabolát és nem tudtam visszaállítani. Elfelejtettem, hogy bekapcsolva maradt a beltéri, ezért kint a fejnél véletlenül megfogtam az F-csatlakozót és egy picit megcsípte az ujjam. Lehet nagyobb bajom tőle?

2014. jún. 20. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Anyámasszonykatonája. Engem a 230is rendszeresen megvág azt mégis itt írok, Nehogy már egy kis 30 voltos csípésen nyávogj.
2014. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ha csak megcsípte az ujjad, akkor valószínűleg kisebb feszültség volt, vagy nagyobb feszültség, de több megaohmon keresztül. Ez alapvetően veszélytelen, de kellemetlen. (Pont ilyen szokott lenni nálunk is, vagy a számítógép, vagy a kábeltévé a bűnös, az erősítőnél meg találkoznak.)
2014. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma este viszont nem értettem valamit... Be akartam dugni a laptop töltőjét az elosztóba, és olyan mintha megrázott volna a dugvilla. Elég szikrázós ez az elosztó de eddig még nem volt ilyen baj... Mitől lehetett ez??
2014. júl. 18. 23:08
 4/8 anonim ***** válasza:
a kávéfőzőhöz már ne menj közel még áramszünet esetén se, mert kitudja mi lesz belőle.
2014. júl. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Be akartam dugni a laptop töltőjét az elosztóba, és olyan mintha megrázott volna a dugvilla." -Nem csak beképzeled te magadnak ezeket a sztorikat? Eleve, hol fogod a csatlakozót? Úgy nem is lehet bedugni, hogy a fém részéhez hozzáérsz!


"Elég szikrázós ez az elosztó de eddig még nem volt ilyen baj..."

-Vegyél normális elosztót!

2014. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ma megrázott a 230 és jól vagyok! Attól a 8-12volttól nem lesz semmi bajod! Engemm már egy csomószor rázott meg a beltéri! Sőt, úgy raktam rá az antennát, hogy közben csípett!
2014. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Engem tegnap előtt megrázott a tv koax bemenete, és azóta minimálisan, kisebb szünetekkel zsibbad a bal kezem, amelyiken megrázott, néha a bal lábam is bizsereg egy kicsit.
2018. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosabban fogalmazva a TV bemenete és a központi antenna közötti feszültségkülönbség rázott meg szerintem, miközben dugdostad.

Önmagában nem ráz egyik sem, hacsak nem a talpad felé záródott az áramkör, de az általában szigetelődik a föld felé.

2018. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!