Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdv! Van egy Videoton RA 6363...

Üdv! Van egy Videoton RA 6363 S Tipusú erősítőm és használat közben megolvadt az áram kábele ezt mi okozhatta? és javítható?

Figyelt kérdés

2014. júl. 4. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Húha. Cserélni persze lehet simán a hálózati vezetéket, de jobb ha szakember csinálja. És indokolt lenne megnézni, hogy mennyi áramot is vesz fel és miért...
2014. júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Áramfelvételt mérnii? Minek? Meg van törve a kábel...átmeneti elennállás...melegedés...olvadás.
2014. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy hogy minek mérni? Az a minimum sztem. Jobb az óvatosság. (Persze biztosítéknak is lennie kell(ene) benne.)
2014. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Hogy hogy minek mérni? "

És ha áramot mér megtudja mibaja?

...nem


"Az a minimum sztem."

2 dologra lehetne belőle következtetni.

1. nem vesz fel áramot, tehát biztosítékok szakadtak benne, esetleg a betáp primer köre...de akkor a vezeték sem olvadna...

2.túl sok áramot vesz fel, de akkor meg a biztik már oldottak volna...

Tehát semmi értelme.


"Jobb az óvatosság."

Ezért nem kell törni a kábelt...


"(Persze biztosítéknak is lennie kell(ene) benne.)"

Ez hogy jön a problémához?

Van benne...és jók, mert ha rossz lenne már nem olvadna a kábel.

2014. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Már Kicseréltem az áram kábel-t és azóta tökéletesen Működik.
2014. júl. 5. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:

"2.túl sok áramot vesz fel, de akkor meg a biztik már oldottak volna...

Tehát semmi értelme."


Ez egy 30 éves készülék, ki tudja, hogy milyen bizti van benne, lehet, hogy a hatodik tulaj és már régen patkolt biztik vannak benne, vagy áthidalták.


Nem tudom megérteni, hogy miért "fáj" egy áramerősség mérés, vagy legalább odafigyelni az áramelvételre... Ha 1% esély van nagyobb bajra, akkor is megéri picit figyelni. (Ha biztik rendben vannak és szabványosak, akkor ok.)

2014. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na figyi, elmagyarázom.

Adott egy átlag felhasználó, aki nem ért az elektronikához és áramkábelnek hívja a földeletlen betáp kábelt.

Adj a kezébe egy multimétert,(amit lehet még sose használt, nem is látott) szakíttasd meg vele a betáp vonalatés köttesd vele sorba a multit helyesen.

Aztán vagy agyonb_ssza az áram, vagy nem...

Ráadásul ha kiírja neki a multi, hogy 2,45A Azzal se tud semmit sem kezdeni, mert nem tudja helyes érték-e. De te se tudod neki megmondani, hogy az-e...gondolom.


Ráadásul te lehet megmérted a tiedet, vezérlés nélkül, és mértél mondjuk 700mA-t, ő meg megméri, de neki nem vezérlés nélkül, hanem tunerrel sikerül, és nem 700mA-t mér, hanem 900-at, erre megkapja, hogy túl sok áramot vesz fel a gépe, holott nem is...

Szóval érted, az az egy baj van az ilyen tanácsokkal, hogy egy hozzá nem értőnek adod, és nincs értelme vele tornáztatni.

Meg volt törve a kábele.

2014. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Barátom, hát olvasni tudsz-e? Azzal kezdtem 1-es hozzászólásban, hogy legjobb, ha elviszi egy szakemberhez...mert nekem is úgy tűnt, hogy a kérdező nem expert.

A szakember lehet legalább fölnyitná, megnézné amúgy is cuccot, erre utaltam...(meg akkor szakember szerelte volna a 230 voltos részt.)

2014. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Barátom, hát olvasni tudsz-e? "


Tudom, láttam.fel is fogtam. Nem azzal van a baj. Hanem hogy további ötleteket adtál neki, mit kellene vele csinálnia(a szakembernek).

Látod a betáp kábelt is magának cserélte ki.

Simán mérhetett volna áramot is, ha nem ezzel kezdi, azóta már lehet nem is élne.

2014. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért mindenkinek meg kell legyen a magához való esze. :) Gondolom a Kérdezőt nem kell félteni, fölméri magától, hogy mit tud megoldani maga.

Sztem az 1-esből egyértelmű volt, hogy arra utaltam, hogy szakember mérje meg.


De sztem túltárgyaltuk. A Kérdező kicserélte. Én sem szeretem amúgy az Ra 6363 s kábelét.

2014. júl. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!