Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a hifimre ami eredetileg...

Ha a hifimre ami eredetileg 2x80W hangfal van rá szeretnék kötni 1db 160w hangfalat magába, hogy fog viselkedni a hifi lehet baja?

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 01:04
 1/6 Osynho ***** válasza:
100%

Nem a terhelhetőség a lényeg, hanem az impedancia.


Remélem nem a 2 csatornára akarod kötni. :)

2014. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,valóban az impedancia a fontos. Egy hangfalhoz 2 kimenetet csak akkor használhatsz fel,ha hidalod az erősítőt,ezt viszont a szobai erősítők 90%-val NEM SZABAD. Szóval egy kimenetre kösd,bármelyikre. Linkeld be nekem a hifid típusát,és segítek hogy hány wattot tud csatornánként,és hogy érdemes e 160 wattos hangfalat működtetni egy csatornán.
2014. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
PANASONIC SA-AK200 nem tudom mond e valamit így hirtelen enyit tudok irni a hifin 4 kimenet van (2magas mély nyomó)
2014. júl. 7. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez bi amp vagy bi Wireing-re való hifi. Tehát a magas és mély tartományokat külön küldi a hangfalra. Ezért van HIGH out és LOW out rajta. A teljesítményfelvétele 150W amiből a csatronánkénti teljesítményt már nem nehéz kiszámolni kb. --> 150*0,7=105/2=52,5. Tehát csatornánként ha nagyon odatekered a hangerőt olyan 60-70 wattot tudhat a cucc. Erre 160 wattos hangfalat ne köss,mert a harmonikus torzításának nem tesz jót. Erre olyan 100-120 watt terhelhetőségű hangfalat keress. Persze rákötheted a 160 wattosat is,semmi baja nem lesz tőle valószínűleg. A bi amp/bi Wire pedig az előbb említettem mire való. Ha erre olyan hangfalat kötsz,amin nincs külön HIGH(2)és LOW(2) bemenet,akkor ajánlatos arra a csatornára( RIGHT VAGY LEFT) ahova kötöd a hangfalat a high és low okat összekötni. TEhát a high + ját a LOW + jával a high - ját a LOW - jával. Ha összekötötted,az új hangfalat arra a drótra kösd rá,amelyikkel összekötötted. ( az új hangfal -ját az összekötött - ok drótjára, a + ját az összekötött hangfalak + drótjára. ) Remélem segítettem. Még az fontos nagyon,hogy az új hangfal amit veszel ne legyen KEVESEBB mint 6 Ω. Ha kisebb impedanciájút kötsz mint 6 ohmos,akkor azzal kinyírhatod az erősítőt. Remélem segítettem:)
2014. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
[link] . Ez most BI wire hangfalakkal van. Ha olyan hangfalat veszel,aminek ilyen a hátulja: [link] Akkor mindegy melyik lyukba dugod a kábelt,mert itt drót helyett profin össze van kapcsolva a LOW és a HIGH. persze ha ilyet veszel akkor ki is használhatod hogy az erősítőd tud bi wireing-et és kötheted úgy:)
2014. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én csak kipróbálni szeretném 1 hangfal márka: FUNAI Model:MCD-338 160W 6ohm ÉS a kimenete olyan - +
2014. júl. 11. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!