Házilag készítettem egy gitárládát (A paraméterek lent). Mennyire lesz így megfelelő az összekötés?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy műszaki zseni, ezért érdekelne, hogy mi a véleményetek az következőről: 2 hangsugárzó van a ládában, hangszóróként 100 w, 8 Ohm, és 90 dB. Úgy olvastam, hogy a hangerőnél a decibel is számít. Így párhuzamosan összekötve 200 W, 4 Ohm-os lesz a hangfal, de a dB-t hogy kapom meg? összeadom és 180 dB lenne? Mi erre a képlet?


A másik kérdésem meg az, hogy a ládának jelenleg a háta szabad, de be fogom zárni. Ha teszek neki hátlemezt, akkor mennyire fontos reflex csövet beletennem? Mivel jár az ha teszek és mivel az ha nem? Ha tenni kell akkor előre vagy hátra érdemesebb? Vagy hagyjam teljesen zárva a ládát?


Az egészet egy 30 W-os, 4 Ohmos erősítővel hajtom meg. Gondolom nem fog kifüstölni semmi.


Köszönöm előre is a válaszokat és a tanácsokat.



2014. júl. 17. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A hangszóró -ha lágy gumiperemes- csak zárt dobozba, esetleg reflexdobozba szerelhető! Ha nincs lezárva a doboz, képes nagy hangerőnél leszakadni körben a membrán pereme!

A hangfal méretezésnek tudománya van, az interneten millió terv, rajz, ismertető van!

[link]

2014. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

90 dB, reflexcsõ?

Ebbõl minden lesz, csak értelmes gitárláda nem.

2014. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazából választ nem adtál egyetlen kérdésemre sem, felsoroltál 2 kulcsszavat amiből azt szűrted le, hogy nem lesz belőle értelmes gitárláda, amivel nincs is semmi baj, csak indokold meg kérlek, építő jelleggel fogadom.


Mint mondtam a láda már megvan, és pár koncerten is túl van, csak a ládának nincs hátfala. A kérdés tulajdonképpen az, hogy érdemes hátfalat tegyek neki, vagy sem? És ha igen, akkor tegyek neki reflexcsövet, vagy hagyjam teljesen zárva?


A dB kérdés csak kíváncsiság, ha van két 90 dB-es hangszóró egy hangfalban, akkor a hangfal 180 dB lesz? Vagy ennek a számítása hogyan működik? Mert sehol semmit nem találtam.


One More String, te nyilván tudod ezekre a választ, ha már 2 szóból megjósoltad mi (nem) lesz belőle... :)

2014. júl. 18. 11:08
 4/11 anonim válasza:

90 dB az 90 dB, nem lesz belőle 180.

És 90 dB az iszonyú kevés, gondolom valami gagyi somogyi hangszórók vannak benne.

És léteznek zárt és nyitott ládák is, másképp szólnak, de gitáron SOSINCS reflex nyílás.

2014. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
*Gitárládán, nem gitáron természetesen.
2014. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor készítek egy hátlemezt és meglátom, hogyan szól majd jobban. Köszönöm a választ, ez sokat segített. Volt egy kis Washburn gitárkombóm régen aminek volt reflexnyílás az elején, és gondolom nem hiába, ezért is merült fel az ötlet.


A hangszóróból értem, hogy nem lesz 180 dB, ez nyilvánvaló, de ha 2 darab 90 dB van egy ládában, akkor ez nem adódik össze? Lehet én fogalmaztam rosszul, ezért a példa kedvéért: ha egy hangfalban ha volna 1 db 120 dB-s és 1 dB 100 dB-s hangsugárzó, akkor az a hangfal 220, vagy 120 dB lesz?

2014. júl. 18. 11:33
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg BlueTech EW-10EP hangszórókról van szó, tudom ez sem sokkal jobb a Somogyinál, de még csóró egyetemista koromban készítettem a ládát, azzal a gondolattal a fejemben, hogy a próbaterembe jó lesz ez. Aztán egyetem után a zenekar megszűnt, és most nyáron itthon lesz mindenki a volt bandából és pár délután a móka kedvéért zenélgetnénk kicsit.
2014. júl. 18. 11:43
 8/11 anonim ***** válasza:

1-nem adódik össze...


2-90 dB gitárra ló f sz.


105dB meg 109na az már tuti. az kb 30x érzékenyebb, mint a ties...

2014. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Áronhun válasza:
Nos nekem van némi tapasztalatom,és értek is hozzá úgy haladó szinten de a lényeg hogy mindig a nagyobb érzékenységű hangszórót kell nézni tehát két 90db-es hangszóró=90db mert attól hogy kettő van benne még nem lesz nagyobb az érzékenység.
2015. márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Áronhun válasza:
Bocs 93 elirtam
2015. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!