LCD tv mit is jelent?

Figyelt kérdés
Az a fogalom hogy LCD televizió az mit jelent???? most nekem van egy samsung HD 96cm átméröjü lapos tv-m? ez LCD mit jelent az hogy ''LCD''??

2014. júl. 18. 15:21
 1/7 A kérdező kommentje:
mit jelent ez? én találtam olyat hogy folyékony kristáj kijelzövagymi megtudja fene még mit mostakkor honnan tudhatomeg hogy milyen tv ez? nagyon nem vágom... ugye nem led tv... akkor folyékony kristályos??? vagy mi?
2014. júl. 18. 15:24
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom meg állapittanihogy a tv-m LCD???
2014. júl. 18. 15:31
 3/7 A kérdező kommentje:
elöl az van rá irva hogy HD ready meg azis hogy SRS TruSurround XT
2014. júl. 18. 15:32
 4/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Az LCD az a folyadék kristály


A LED az a háttér világításra utal


Az LCD TV-k nek monitoroknak stb kb az a (nagyon le egyszerűsített) működési elve az hogy a folyadék kristályos panel hátulról kap megvilágítást és a képpontok a különböző színeknek megfelelően engedik át a fényt, a LED TV annyit jelent hogy a hátsó megvilágítás ami a régebbi típusokban egy neoncsőhöz hasonló dologgal volt megoldva LED-ekre cserélték de ettől az LCD panel megmaradt

2014. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a technológiára vonatkozik a kérdésed...

Segítség: [link]

2014. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gugu Gabor ***** válasza:
Írnál egy pontos típust? pld LG V1026 vagy valami hasonló?
2014. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A ledes megvilágítás lehet oldalról is, nem csak hátulról ;)
2014. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!