Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóerősítőt így belehet kötni?

Autóerősítőt így belehet kötni?

Figyelt kérdés
2 csatis és pl van a +a -b +c -d és subwoofert kötök rá a1 és -d hez kötöm a szubit 2ohm ban és -b és +c ha össze kötöm elérek vele valamit vagy ez miért jó ha össze kötöm netten láttam egy ember így csinálta...

2014. júl. 21. 22:25
 1/9 dirtboy ***** válasza:

nem egészen világos hogy gondoltad ezt a keresztbe kötést.

ha az +a és a -d be dugtál kábelt akkor hidaltad és kész,tovább már nem tudsz kotni semmit kétcsatis erőn.

1hidalási lehetőséged van csak.


azt is csak akkor ha lehet egyáltalán azt az erőt hidalni,mert nem mindegyiket lehet.

másik meg hogy ügyelj az ellenállásra ne hogy elfüstöljön az erő,nézz utána az erődnek hogy miket lehet vele,mit visel el.

2014. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Netten láttam a bekötést hogy hídba kötöd a erősítőn a szubit és ugye akkor közötte marad üresen egy + meg - és ott össze van kötve miért kötik azt össze? Én kipróbáltam semmit se vettem észre hogy csinált volna valamit amúgy egy Mac audio z2200-asom van.
2014. júl. 21. 22:49
 3/9 anonim ***** válasza:
A kimeneti fesz dupla lesz. Egyszerű bridge kapcsolás.
2014. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocs kissé még kezdő vagyok, miért jó hogy dupla a kimeneti fesz.?
2014. júl. 21. 23:23
 5/9 dirtboy ***** válasza:

igen a mélyeknél szokás ilyet csinálni,én sem két monoblockot használok hanem egy 4csatornás erőt hidalva kötve hajtom a két 4Ohm os nyomót.

de pl úgy is sűrűn használják hogy vesznek egy 4csatis erőt és akkor első két csatornáról hajtják a szettet normál bekötéssel a 3-4es csatornát pedig hidalják és arról meg megy a nyomó.

2014. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dirtboy ***** válasza:

23:23

jobban ki van szolgálva a nyomó.

ha pl az erősítőd 2x50wattod ad, akkor hidalva 1x100at fog

2014. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök hogy végre valakik segítettek ilyennel kapcsolatos kérdésben, esetleg tudnátok még abban is segíteni hogy internetről vásároltam egy erősítőt 2 csatis és volt hogy nem szólt a első csatorna persze hídba kötve ment vagy akkor is szólt ha nem LPF-re volt állítva. ez volt egyik gondom szétkaptam mondom meglesem nincs-e elfüstölve valami benne semmit se találtam sztem még javítva sem volt de véletlen sikerült össze érintetni bekapcsolt állapotban két tranzisztor lábad dobott egy nagy szikrát és puff szólt már első csatornán is a mély.. aztán rájöttem valami érintkezési hiba van de nem tudom hol ez az egyik bajom másik hogy mostanság olyant is csinál hogy mikor nem kap semmi jelet mozog a mélyen a membrán picit meg néha kisebbeket durrog mitől lehet?
2014. júl. 21. 23:34
 8/9 dirtboy ***** válasza:
na erre én már nem tudok mit mondani,valami szakit kéne megkeresni aki ki is tudja mérni az erőben a dolgokat hogy mi ment ki vagy hogy mi van.
2014. júl. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen a válaszokat skacok.
2014. júl. 22. 04:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!