Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Duplatekercses mélysugárzót...

Duplatekercses mélysugárzót lehet hajtani stereo erősítővel?

Figyelt kérdés
Az egyik tekercset a jobb oldalra,a másikat a baloldalra.. Természetessen sub hangváltóval használnám,tekercsenként 1 db

#tekercs #mélysugárzó #subwoofer #dupla #Duplatekercs #sub hangváltó
2014. júl. 28. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, de célszerű egy aktív subnak célzott előerősített sub kimenetet Y-al leosztani a sztereó erősítőre, mint az erősített jelet passzív váltóval vágni.
2014. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ohh köszi segítséget! Az integrált hangkártyába beállítottam a Sub kimenetet! Az EQ része recseg így hát azt kikapcsoltam! De a hangkártya keveri össze L és a R oldalt centerre,és erre szerelek egy sub filtert.. Biztos lehet kapni olyan "sub-filter" panelt!
2014. júl. 28. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg dugj be a hangkártya center-sub kimenetébe egy sztereó jack-rca kábelt, és amelyik vége a sub, azt oszd ketté a sztereó erősítőnek. A hangkártya akkor megoldja az aktív váltást.
2014. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia.

Hát jó lenne amit elmondtál,valami olyasmire gondoltam én is... De az erősítőre még rá van kötve 2 hangfal ami sz tér e Ön megy sajnos menne sztereóba és ha rákötöm a Centert akkor még a sztereó hangfalak is monon fognak szolni...

2014. júl. 29. 10:33
 5/10 A kérdező kommentje:

A legjobb az lenne ha a jobb és a bal kimenetet rákötném a mélysugárzóra. 1 tekercs egyik oldal,másik tekercs másikoldal.

De itt a stereo végett nem fognak összeveszni a tekercsek?

2014. júl. 29. 10:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Pioneer A-656 erősítőről van szó!
2014. júl. 29. 10:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem van egy külön sztereó erősítő a mélynek. Hát így max. passzív váltás, hogy más hangsugárzó is van az erősítő csatornáin, bár nem ajánlom, nem lesz jó. Több szempontból sem.

Összeveszni? Miért "vesznének össze"? :D

2014. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A stereonál néha máshogy mozog az egyik hangszóró mint a másik.

Vagy a mélyre ez nem vonatkozik?

2014. júl. 29. 19:27
 9/10 A kérdező kommentje:

Zenei stúdiófelvételnél nem lehet olyan, hogy szub tartományban csak az egyik, vagy másik oldal szól. A mélyeknél nem érezzük a teret, nincs sztereó hatás, ezért nem is sztereó. Ezért lehet a mélynyomót a kocsiban hátra tenni, a lakásban meg ahol elfér (persze változik a hangja az akusztikai környezettől).

Tehát, ha olyat hallasz, hogy rohangál a jel a két oldal között, akkor azt csak magasabb frekvencián teszi, a szub tartomány nem mozog el középről.

Ha csak az egyik tekercs van hajtva, attól nem ég le. A gond abból lehet, ha eltérő fázisú jel jut a 2 tekercsre egyidőben.

2014. júl. 30. 09:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezért írtuk, hogy a sztereó erősítő mindkét oldalán a bemenetre, ugyan azt a jelet kösd rá. Akkor nem lesz eltérés a 2 jel között.


Ha csak az egyik tekercs van terhelve, tényleg nem lesz baja, de a hangszóró Qes paramétere teljesen megváltozik, csökken a motor hajtó és fékező ereje, elképzelhető hogy sokkal rosszabbul fog szólni, mint teljes motoros hajtásnál.

2014. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!