Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1 bekötés miért nem sikerül?

Msebi06 kérdése:

5.1 bekötés miért nem sikerül?

Figyelt kérdés

Vettem egy Logitech Z-906 5.1-es rendszert. Egy Millenium MN 9605 asztali dvd lejátszóra kötöttem föl. A lejátszón kettesével vannak az rca kimenetek (front left,front right, rl, rr, center, sub) A frontot a zöld, a rightot a fekete, a center-subot pedig a narancs színű jackbe kötöttem az 5.1en. Ha jól tudom így kell. Betettem egy eredeti filmet, rányomtam az 5.1re, és a lejátszón is bekapcsoltam az 5.1-et, a hattérzajok, zenék rendes hangon mennek, de pl egy párbeszédnél már van hogy csak az egyik ember hallatszik, vagy egyik sem, ha hallatszik is akkor is halk. Mitől van ez? Mikor stereoba nyomom a lejátszót akkor szól minden rendesen, csak ügye nem 5.1 hatású, minden hang minden hangszórón jön.

Mit kéne kezdenem vele hogy jó legyen? Későbbiekben lehet veszek majd egy optikai kimenetes lejátszót, azzal könnyebb a helyzet, de egyenlőre így szeretném megoldani.



2014. júl. 29. 19:16
 1/9 Come back ***** válasza:

Teszteld le! Nézd meg a YouTube-on: Hangrendszer beállító teszt ( 5.1 Dolby Digital )…

Hangrendszer beállító teszt ( 5.1 Dolby Digital )…: [link]

2014. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt kipróbáltam, ott szólt minden ahol mondta. Lehet a lejátszó gagyi, és nem tudja jól kezelni a filmekben az 5.1et? Mondjuk ezen a videón meg kezelte.
2014. júl. 29. 20:07
 3/9 Come back ***** válasza:
Ilyen az 5.1 rendszer. A hangok hol halkak, hol hangosak. Pláne az emberi párbeszédeknél ha suttogva beszélnek. Szól az összes hangszóró a teszt program szerint. Szóval a hang cucc jó. Eredeti a dvd?
2014. júl. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De olyan párbeszédnél ahol mind2 egy hangerőn beszél ott se érteni. Próbáltam írt dvd-n, meg eredetin is. Egyiken se ment rendesen.
2014. júl. 30. 07:47
 5/9 Come back ***** válasza:
Hmmm... Millennium vs. Logitech. A Millennium nem nagy márka, olcsó vacak. Tudom, nekem is az volt. Próbáld meg egy másik lejátszóval összekötni. Ha ott működik, akkor a Millennium rossz
2014. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok hogy a lejátszó gagyi. Majd akkor veszek egy újabbat, mer ismerősöknek nincs, mindenki pct használ filmekre.
2014. júl. 30. 21:21
 7/9 nagylzs ***** válasza:

Ne szarakodj analóg kábelekkel! A Logitech Z-906 -nek van digitális bemenete. Vegyél olyan DVD lejátszót aminek van digitális koax vagy optikai kimenete, és kösd össze azzal. Tudom hogy azt írtad, hogy csak később akarsz ilyet venni. Analóg kábellel sosem lesz az igazi. (Ez csak az én véleményem.)


PC-ről lejátszás se rossz optikai kábelen, de azért egy PC elég nagy háttérzajt tud csinálni. Attól is függ hogy kiviszed-e a PC-t másik szobába, és hogy milyen hűtés van rajta stb.

2014. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp optikaival akarom majd az új lejátszón bekötni. Bátyámnak van is ilyen lejátszója, kipróbáltam vele, optikain összekötöttem, de kiderült, hogy az övé nem kezeli az 5.1et (LG dvx692H). Nem hittem volna, 1 éves lejátszó. Olcsóbb kategóriából milyen lejátszót ajánlanátok az enyém helyett? Lényeg nekem hogy usb legyen rajta, avi,mp4... vigye, és jól kezelje az 5.1-et optikai kimeneten persze.
2014. aug. 1. 09:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Vettem egy drágább lejátszót használtan, optikaival összekötöttem, most rendesen szól az 5.1, nagyon jó lett, gyorsan hozzá fogok szokni. Köszi még egyszer!
2014. aug. 6. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!