Mikre figyeljek egy laptop vásárlása során?

Figyelt kérdés

Nem értek a laptopokhoz, nem tudom melyik a jobb, melyik bírja tovább stb... ezért szeretnék segítséget kérni, h mi elöt belefogok egy gép vasárlasába ne kövesek el butaságot!

Menyire ajanlatos netes oldalon venni! Vagy inkább a Mediamarban, árkadban nézek utána avagy kisebb üzletekben? Mire figyeljek, mit kel tudnom, h ne csapjanak be es ne sozanak rám egy rossz gépet!? :)


Köszönöm a segítséget! :)

Egy 18 éves lány!



2014. aug. 5. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb: halaszd el a vásárlást, amíg nem leszel képben :) Nincs a baráti körödben egy rutinos, hozzáértő gépkezelő? Én viszont nem tudok tippet adni mert nekem 100%-ban hibátlan az a laptop, amin egy Office elcsattog :)
2014. aug. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, Köszi! :)
2014. aug. 6. 11:21
 3/3 cernageza ***** válasza:

A vásárlást kezdd úgy, hogy megfogalmazod, mire van szükséged, mire akarod használni majd a gépet.


Pár szempont:


- Akarod e hordozni, vagy csak otthon leteszed? Egy nagy laptopot kín cipelni, de otthon egyértelmű az előnye. A kijelző méretét figyeld, collban adják meg.

- A csillogós vagy a matt kijelzőt szereted? Izlés dolga.

- gyakran használod majd akkuról? Az akkuk teljesítményére a "mAh" érték utal a leírásokban.

- előre telepített rendszert szeretnél, vagy van, aki "okosba" megcsinálja a géped? (ár szempontjából nem mindegy).

- Mire használod majd? A hétköznapi dolgokra - facebook, sorozatok megnézése, office-gépelgetés, stb - egy olcsó gép is ugyanúgy megfelel, nincs szükség drága videókártyára, extrém méretű memóriára.

- ha gépigényes játékokkal szeretnél játszani, akkor viszont a fentiekre szükséged van, és sokkal több pénzt is kell magaddal vinned.

Sok tárhelyre van-e szükséged? (pl. gyűjtöd a filmeket) A laptopok winchesterénél nagy a szórás, találni 320Gb-tól több Tb-ig.


Esetleg még annyi, hogy győződj meg a garanciális feltételekről, tájékozódj a neten az üzletek megbízhatóságáról. Sufniban, aluljárós üzletben, megbízhatatlan egzisztenciáktól ne vásárolj.

2014. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!