Melyik hangcuccot érdemes venni szobámba?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy szépen szóló hangcuccot vásárolni szobámba amit számítógépről hallgatnék. 2 féle dolgon gondolkoztam,az első: Vennék egy használt pioneer sztereó erősítőt(olyan 30 körül vannak jók) és mellé 2 használt hangfalpárat (40 körül). A másik amire gondoltam az bonyolúltabb,de inkább erre irányúlnya a kérdésem,hogy jó-e szobába ez a hangcucc: Autóhifire gondoltam: egy pioneer fejegység amiről 2db 13 cm-es hangszóró menne és a fejegységre rákötnék egy 400w-os erősítőt amiről egy mélyláda menne, ezt mind egy 500w-os pc tápról üzemelném. Melyik hangcuccot érdemesebb használni szobában? Lényeg hogy jó erőteljem mély hangzása is legyen,de halk se legyen?

2014. aug. 8. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne használj autóhifis készülékeket szobába, mert nem oda való. Nálam 23 m2 -en két kis szélessávú hangszóró szól + egy 8"-os sub és elég hangos. Akár küldhetek videót is ha nem hiszed el. Szóval nem tudom mekkora hangcuccra gondoltál.


Sztereó erősítőből pioneer jó választás lenne Pl. A229


Hangfalakból :


ELAC ELX 8070

PILOT TYP 600 torony

Magnat Ribbon 5

2014. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,igazad van lehet tényleg nem olyan jó autóhifit rakni szobába. Tudsz küldeni videót a hangcuccodról? Érdekel mire képes a mit használsz.
2014. aug. 9. 12:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Kinéztem egy sztereó erősítőt: pioneer a-676,ez a fajta jó?Hangfalat majd azután fogok úgyis venni miután van már erősítőm.
2014. aug. 9. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Szép darab a 676-os 70W RMS 8 ohm mellett oldalanként. Az átlagosnál kicsivel nagyobb és komolyabb hangfalakat kell nézned majd hozzá. Amúgy küldtem videót.
2014. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi.
2014. aug. 9. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne használj autóhifis erősítőt/fejegységet otthon. Annyiból amennyiből ezeket megvennéd, kapsz szobai erősítőt, olcsóbban nem fogsz kijönni. Csak tákolás lesz, érintésvédelmi szempontból meg életveszélyes (mivel az autóhifi termékek nem tartoznak bele egyik ÉV-be sem) még ha jól össze is van rakva.

Autóba szánt mélysugárzót használhatsz otthon, van amelyiknek kifejezetten jó hangja van, ha szobába tervezel hozzá egy ládát. De szerintem először vegyél egy sztereó erősítőt, meg egy szobai hangfalpárt. Ha nem elég a mélye, később csinálsz hozzá egy subládát.

2014. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!