Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » üdv! Egy SAL 2030-as mélynyomó...

Hixy1 kérdése:

üdv! Egy SAL 2030-as mélynyomóhoz (200W) milyen erősítőt vegyek?! Jelenleg most egy 120 Wattos erősitőm van [onkyo R-30] szerintetek elbírná az erősítőm a hangszórót?!

Figyelt kérdés

#hangfal #Erősitők!
2014. aug. 13. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
SAL 2030-asból többféle típus is létezik , de simán elbírja az onkyo erősítőd ezeket.
2014. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az nem a watton múlik, hogy elbírja-e, hanem a hangszóró impedanciáján. Ha 4 Ohmos hangszóró ráköthető az erősítőre, akkor köthetsz rá 1000 wattosat is 4 Ohmosat, 8 Ohmosat simán!


Arról meg jobb nem beszélni, hogy a SAL miféle Wattokat publikál. Még az erősítőknél is kérdés, hogy hogy értik, de hangszórónál végképp. Ez az onkyo cucc 30 wattos amúgy,de a 30-at legalább tudja, nem kevés az sem, gondolom a SAL hangszóró 20 centis, sztem elég lesz oda. (Amúgy egy 60 wattos meg egy 30 wattos erősítő között alig van különbség hangerőben)

2014. aug. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem , köszönöm a válaszokat! és még azt szeretném kérdezni hogy ehhez a 20 centis hangszóróhoz milyen ládát csináljak?! magasság x szélesség x mélység?!
2014. aug. 15. 17:19
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] Ide beregisztrálsz és felteszed a kérdést a hangszóród pontos típusával és talán kapsz választ!De ha még nem vettél hangszórót akkor inkább vegyél egy autós mélynyomó ládát (20 ezer alatt már vannak jók),kisebb szobába tökletes.Árban sem sokkal drágább.Meg azért azt tudni kell a sal hangszórókról,hogy igencsak alapkategóriás cuccok.És ha már jó mélynyomót akarsz akkor ne 20 cm-es hangszóróval építs,ha lehet akkor minimum 30 cm-es ajánlott.
2014. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretnék költeni ládákra ezért írtam hogy építeni szeretnék egyet! nekem elég lesz ebbe a kis szobába a 20 centis is:DD
2014. aug. 15. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!