Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az emberi szem 24 képkockától...

Az emberi szem 24 képkockától már folyamatos képet lát, mégis vannak 50,100,200Hz-s TV-k, miért?

Figyelt kérdés
és azt sem értem hogy a 200Hz a láthatóan folyamatosabb mint egy 100Hz-s(persze csak ha egymás mellé rakod a kettőt), de mind ez miért van amikor az ember 24hz nál már elvileg folyamatosnak látja???
2010. jan. 15. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért mert minél több a Hz annál jobb a képminősége és nem rontja úgy a szemet.
2010. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hozzászóló, a filmek, az átlagos tv adásokban nem használnak nagysebességű kamerát, tehát az álltalánosan elfogadott, fps 25 és 30 között van tehát másodpercenként 25 képkocka/mp. Tehát elég lenne egy 30 hz televízió is. Azonban a szemnek elég zavaró és főleg éjszaka lehet bántó, de öszintén szerintem a 200hz parasztvakítás, 100 még ok de fölötte minek. Ami fontos a képcső sugárzása. Sz.gép monitorokon lehet látni a tco szabvány logóját, most tvéknél van-e az nem tudom. De az is bizto hogy a nagyon éles kép az éles erős szinek, bántyák az ember szemét. Nem tudom én már a Videoton Infracolor 2000 készülékkel is ki voltam békülve.
2010. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem játékok esetén lehet érdekes a magasabb frekvencia. A hagyományos tv-adás egyébként 50 félkép másodpercenként (páros ill. páratlan sorok). Moziban szerintem elég zavaró, ha viszonylag gyors mozgás van, és kissé darabosnak látszódik. A "p" jelű digitális adások (720p, 1080p) 50 képet tartalmaznak másodpercenként.
2010. jan. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, néhányan nem értenek hozzá.


az 50, 100, és a 200Hz-es tévén is 25-ször jelenít meg egy képkockát, de a 200Hz-esen egy másodperc alatt frissíti újra a képet, mégha nem változik a kepkocka is, mivel egy képfrissítéskor kis idő kell amire teljesen lefrissül pár miliszekundomra olyankor elsötétül a képernyő ahogy letapogatja a képet. Tehát ha egy 50Hz-es tévén nézel meg egy állóképet közelről az a gyenge villogásszerű képugrándozást az az miatt van, viszont a 100 és a 200Hz-es tévéknél, stabilabb az állókép, és a mozgóképnél sincs "villogás"

2010. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a képsebességet(FP=Frame per second) ne keverd össze a képfrissítési frekvenciával. Teljesen mások.
2010. jan. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok: csak kérdezem az utolsótól, hogy akkor ha egy TV 50 Hz-es, de a játék 80 fps-sel megy, akkor abból csak 50-et látok, nem?
2010. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 issti ***** válasza:
Csak 25-öt, mert 50 félkép.
2010. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
és ha LCD, és 50 Hz PROGRESSZÍV? Szóval nincs értelme 100 Hz-es TV-nek?
2010. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Én vagyok válasza:

Képkocka / másodperc = FPS (Frame Per Second)

Képfrissítés: Hz (Hertz)

2012. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!