Spider ST-111 elektromos gitáron mekkora átmérőjű húrok vannak eredetileg?

Figyelt kérdés
.009 vagy .010? Nem találok hivatalos oldalt és a hangszerbolt honlapján sem írják.

2014. aug. 29. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Isten tudja, de talán lényegtelen is, mert azonnal le kell cserélni az ilyen kotvány gyári húrokat.
2014. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen húrkészletet ajánlasz?
2014. aug. 29. 13:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ, mit akarsz csinálni, én a magam részéről D'addario EXL116-ot haszálok, mert a számok fele drop d-ben van, amiket játszom, és amúgy is paraszt módon szorongatom a húrokat, szóval kell a vastagság, de hajlítani nem annyira könnyű vele például :) Szerintem ritmusgitározásra egy sima EXL110-es D'addario készlet kiválóan megfelel, a márka meg már ízlés és vallás kérdése.
2014. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Főleg rock vagy metál dalokat játszom pl Iron Maiden, Metallica, Guns N' Roses, Bikini stb.


Eddig EXL120 D'Addario húrkészletet használtam, csak az a baj, hogy kb. 3-5 hónap után elkezd hamis lenni a vékony E húr (a tizenkettedik érintőnél 20-30%-kal mélyebb hangot ad, mint kellene)

Ilyen gyorsan elhasználódik a húr vagy lehet, hogy rosszul tisztítom?

2014. aug. 29. 14:46
 5/9 anonim ***** válasza:

3-5 HÓNAP????? :)

Egy aktívan használt gitáron 1 hónap után már illik cserélni a húrt. Ha nem használod sokat, és azt akarod, hogy sokáig jó legyen, vegyél Elixirt! Amúgy meg húrcserénél állítasz oktávot?

2014. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Annyira sokat nem használom, mint aki együttesben és rendszeresen fellép, de ahhoz gondolom kéne egy komolyabb gitár is. Heti egyszer járok tanulni egy ismerősömhöz, aki régebb óta játszik és együttesben is játszik. Meg még otthon gyakorlok kb. kétnaponta.


Legutóbb hangszerboltba vittem, ott húrt cseréltek, beállítottak mindent és megtisztították a fogólapot.

Csak ha 3 havonta viszem beállíttatni, akkor többet költök a gitárra, mint amennyit ér.


Persze húrt cserélni tudok, meg azt is tudom hogy kellene beállítani az oktávot (húrhossz növelése -> mélyebb hang a 12.-en, húr hossz csökkentése -> magasabb hang a 12.-en), csak van hogy már nem lehet tovább csökkenteni, mert "elfogy" a csavar.

2014. aug. 29. 15:57
 7/9 anonim ***** válasza:

"Egy aktívan használt gitáron 1 hónap után már illik cserélni a húrt. "


Egy aktívan használt gitáron illik annyira karbantartani, tisztítani a húrokat hogy ne kelljen 1 hónap után cserélni! ;)

2014. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, én nem mennék színpadra egy hónapnál régebbi húrral, az biztos. Stúdióba meg nem mennék 1 hétnél régebbi húrral :) Basszuson 1 nap. De hát ez én vagyok, lehet, hogy neked nem kopik aszimmetrikusra a húrod és lesz hamis, mint például nekem vagy annak, aki kérdezett. Megnyúlik, minden baja van, nem olyan.
2014. aug. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

12:05

Hogyan kell megfelelően tisztítani a húrokat? Milyen húrtisztítót ajánlasz?

2014. szept. 1. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!