Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Rongálom az erősítőmet akkor,...

Rongálom az erősítőmet akkor, ha egy csatornára 2 különböző ohm számú hangfalat kötök?

Figyelt kérdés
Az erősítő Pioneer A402-R 4 csatis, 6 hangfalam van így egy a csatornát meg kell osztani, az egyik hangfal 8ohm-os a másik 6. Az erősítő önmagában 4-16ohmig oké, csak nem tudom hogy egy csatornán van a kettő és ez így jó-e!?

#csatorna #Ohm #hangfal #szám #Rongálom #erősítőmet akkor #kötök?
2014. aug. 31. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a 8OHM-osat tedd rá mivel a te erősítőd 8OHM-os!
2014. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha a gázt nem nyomod a padlóig, nem lehet nagyobb probléma. Csak ne legyen a végfok túlterhelve.
2014. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszoló ezt a kijelentésedet honnan veszed? Az erősítőjére az van ráirva hogy 4-16Ohm,ilyenkor nem átlagot kell számolni hanem 4-16Ohm tartományon belül lehet külömböző hangfalakat,hangszórókat rákötni!!!

Ha sorosan kötsz két hangfalat akkor az ohm értéke összeadódik,azaz egy 6 és egy 8ohmos hangfal 14ohm még mindig 16ohm alatt vagyunk.Igazából ha ennél nagyobb lenne az ohm értéke az nem baj,csak 4ohmnál kisebb ne legyen.

Ha párhuzamosan kötösz két hangfalat akkor meg az ohm értékük kisebb lesz,ha jól számolom 2.4ohm(remélem jól számoltam,már rég számoltam reciprokot lehet nem jó az eredmény?) ekkor már az nem kötheted rá mert 4ohmig birja csak.

2014. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Onnan ,hogy a MANUAL SERVICE (Használati útmutató ez van megadva:

Power output: 40 watts per channel into 8Ω (stereo)

2014. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy az van a használatiban megadva, de ez csak azt jelenti, hogy 8ohm mellett 40W a teljesítménye.


Sorosan rámehet, párhuzamosan 3,42 ohm az eredő, ami kevés.

2014. szept. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az nem azt jelenti!

Ha nincs odaírva ,hogy 4Ohm-on mondjuk 60w-ot vagy 80w-ot ad le akkor csak annyi van odaírva ,hogy 8Ohm-on 40w-ot akkor több mint valószínű ,hogy az az erősítő csak 8Ohm-os (hidd el ,azért egy használati útmutatóba csak leírnák ,hogy 4Ohm-ot is tud és ennyi wattot ad le ekkora ellenállás mellett)!


De próbáld ki! :) Nekem már volt szerencsém hozzá ,mikor a CSAK 8Ohm-os erősítőre 4Ohm-os hangfalakat kötöttem!

(Bírta is bő 9hónapig... utána szépen <SZÓ SZERINT> leégett a végfok)!

2014. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a használati ilyen téren nem közöl minden információt. Az erősítő biztosan 4-16 ohmos. Itt van előttem a kapcsolási rajza, a specifikáció is, 4ohm-on 0,05% THD mellett 55W a kimenőteljesítmény.



Fontos, hogy A VAGY B kimenet esetén 4-16 ohm, Viszont A ÉS B kimenet mellett már 8-32 Ohm az ajánlott impedancia.



Egyébként igazad van, hogy nem rögtön öli meg a végfokot az alacsonyabb impedancia, de előbb-utóbb baj lesz belőle. Volt olyan erősítő nálam javításra, ami két évig ment 4 ohmos hangfallal, de sose volt kihajtva. Egy házibulin viszont lőttek a végfoknak, nem bírta egy óránál tovább.

2014. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 milan9055 válasza:
Ha 2 db 8 omos hangfalat beköt sorosan ehez meg pàrhuzamosan kapcsol egy 4 ohmosat annak megint csak 8 ohnak kellene lennie
2016. febr. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!