Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi hangfalakról?

Figyelt kérdés

Szeretnék hangfalakat+erősítőt vásárolni házibulis céllal.

Az alábbi hangfalakról mi a véleményetek? Melyik lenne a legjobb? (felépítés, strapabíróság, hangminőség!!!)

Szabadtéren és zárt térben egyaránt lenne használva.

- FS Audio DHK-115MK [link]

- FS Aufio DYH-112 [link]

- FS Audio DYH-115 [link]

- RH Sound HD-15 [link]

Esetleg ebben az árkategóriában más alternatíva?

Volt már valakinek dolga az említett hangfalakkal? Tud róluk mondani egy rövidke véleményt?

Válaszotokat előre is köszönöm!



2014. szept. 3. 18:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szia! Ha van rá keret DYH-115. Hogy miért? Mindenképpen a 15" méllyel szerelt változatot venném, mert sub nélkül is tud valamicske mélyet. Az érzékenysége is nagyobb társainál. Ezeket tükrözi a magasabb ár is. Nekem az FS Audioval eddig csak pozitív tapasztalatom volt, megérik az árukat. Ha 40-50ezerFttal többet szánnál rá, kapnál két ALTO TS115-öt, ez aktív tehát nem kell hozzá külön végfokot (erősítőt) venni. Az is benne lenne legalább 50ezerben, az ALTO kompaktabb és szerintem bulizásra sokkal célszerűbb. Üdv.
2014. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az eredeti terv az volt, Alto TS115. Jobban is örülnék neki ha ilyet vehetnék, mert olcsóbbra kijönne (200e az egy pár), de elbizonytalanított a sok rossz kritika. A legtöbb külföldi fórumban azt írják, hogy nem tartósak, elég gyakori a meghibásodás. 4-5 buli után több embernek vissza kellett küldenie. Viszont a hangját, ár/érték arányát nagyon dicsérik.

2014. szept. 4. 16:51
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd azt, garanciában visszacserélik, viszont valóban elég bosszantó tud lenni ha netán buli közben hibásodik meg. :-( Erősítőnek az FS Audiohoz tudom ajánlani a T AMP E400-ast, az is elég jó ár/érték arányú. Vagy esetleg DB Technologies Cromo+ szária, ill. JBL EON 315. Ezek még viszonylag olcsók.
2014. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat, T AMP E800-ast szerettem volna írni! :-)
2014. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Most már egyre jobban hajlok az aktív hangfalak felé.

Van valami hátránya az aktív megoldásoknak? Mit kell róluk tudni?

2014. szept. 4. 21:54
 6/22 anonim ***** válasza:
Hátránya max. annyi, hogy ha elromlik benne a végfok, akkor nem tudod használni, passzív hangsugárzó + végfok megoldásnál ebben az esetben "csak" egy másik végfok kell. Előnyei viszont annál inkább vannak: kompaktabb, a benne lévő végfok(ok) a hangszórókhoz vannak méretezve, DSP (ha van) szintén a hangszórók hibáit korrigálja.
2014. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Még esetleg annyit fel lehet róni hátránynak, hogy két kábelt kell vinni, egy tápkábel és egy jelkábelt, egy mindenféle zavarforrással fertőzött színpadon a jelkábel mivel kis jelet visz összeszedhet mindent, passzív + végfok-nál a hangfalkábel kb. nem, szed fel semmi zajt mivel nagy jelszintet visz. De szerintem ez jelen esetben nem áll fenn.
2014. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi, "kicsit" összeszedetlen lett, remélem azért érthető.
2014. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

értem köszi, a műanyag doboz nem hátrány? mármint hangzás szempontjából? (rezonancia?)

és még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha van egy hangfal pl Reflex R-250

ahol szinuszos teljesítmény: 250W, zenei teljesítmény 500W, 8 Ohm. ez azt jelenti hogy ehhez a hangfalhoz lehet venni egy 2×500W-os erősítőt (8Ohm) és egy bulit végig lehet tolni a zenei teljesítménnyel, anélkül hogy károsodna a hangfal? vagy csak RMS teljesítményen lehet járatni folyamatosan?

bocsi ha sok a kérdés, de úgy látom te jártas vagy ezekben a dolgokban :)

2014. szept. 5. 13:44
 10/22 anonim ***** válasza:

Akkor sorban:

- A műanyag láda: ebben a kategóriában szerintem már nem hátrány, nagyon jó minőségű anyagokat tudnak manapság előállítani. Talán az olcsóbb hangfalaknál lehet rossz minőségre számítani.

- A Reflex R-250 is nagyon jó minőségű, a ráírt terhelhetőséget simán elviseli. Mivel nem szinuszjeleket fogsz hallgatni hanem zenét, ami csúcsokból áll, nyugodtan hajthatod 500W RMS teljesítményű végfokkal. A lényeg, hogy ne kerüljön a hangsugárzókra torz jel!!! Egy hangszóró a terhelhetőségének akár a többszörösét is elviseli, ha nem torz jellel hajtod, viszont ha kisebb teljesítményű az erősítő és már torzít, akkor sokkal kisebb teljesítmény is elegendő ahhoz, hogy leégjenek.

2014. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!